• Informacje na temat:

  pkp cargo na giełdzie

Artykuły na temat: pkp cargo na giełdzie
 • PKP Cargo: Związkowcy chcą 250 złotych podwyżki na pracownika

  Jak poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności", działające w PKP Cargo związki zawodowe chcą podwyżek dla wszystkich pracowników spółki w wysokości 250 zł. Adam Purwin, prezes PKP Cargo, powiedział, że firma nie może przystać na nieracjonalne żądania.

 • Rada Nadzorcza PKP Cargo w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego powołała Macieja Libiszewskiego na stanowisko prezesa zarządu PKP Cargo - poinformowała spółka we wtorek w komunikacie.

 • ​Zarobki: Nie ma porozumienia w sprawie płac dla załogi PKP Cargo. Coraz bliżej strajku

  ...- Władze PKP Cargo i przedstawiciele związków zawodowych nie porozumieli się co do wysokości podwyżek dla pracowników spółki; strony podpisały protokół rozbieżności - poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności". Taki protokół otwiera drogę do ewentualnego strajku załogi.

 • Adam Purwin, prezes PKP Cargo złożył rezygnację

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin złożył dziś (14 grudnia) rezygnację z członkowstwa w zarządzie i kierowania spółką. Ma ona skutek natychmiastowy.

 • Strajk w PKP Cargo zaplanowano na 9 listopada

  Jednak dojdzie do strajku w spółce PKP Cargo. Zdecydowały o tym związki zawodowe, które jeszcze we wrześniu ogłosiły gotowość strajkową. Związkowcy zastrzegają, że odwołają protest tylko w przypadku spełnienia ich żądań.

 • PKP Cargo nie kupi CTL Logistics

  PKP Cargo i European Rail Freight II nie doszły do porozumienia w sprawie warunków nabycia przez PKP Cargo 100 procent udziałów w spółce CTL Logistics - jednego z największych przewoźników kolejowych w Polsce - poinformowała spółka w środę w komunikacie.

 • PKP Cargo w rok od debiutu na giełdzie ma ponad 50-proc. udział w rynku

  W rok od giełdowego debiutu PKP Cargo zwiększyło swój udział w rynku do ponad 50 proc. Największy polski przewoźnik zainwestował w tym roku już ćwierć miliarda złotych w modernizację i zakup taboru, ogłosił też, że zamierza przejąć kilku zagranicznych przewoźników. Jak podkreślają przedstawiciele PKP Cargo, spółka mimo wielu wyzwań na rynku zwiększa zyski.

 • PKP Cargo zatrudni kilkaset osób przy produkcji wagonów towarowych

  PKP Cargo zatrudni nawet kilkaset osób przy produkcji wagonów towarowych w Szczecinie. Produkcja odbywać się będzie we współpracy z amerykańską firmą Greenbrier Europe Wagony Świdnica.

 • Minister infrastruktury: Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa"

  - Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa" - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Choć nie popiera zapowiadanego na 18 grudnia br. strajku w spółce, to jednak zapewnia, że rozumie rozgoryczenie jej pracowników.

 • Zarząd PKP Cargo porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie zakończenia sporu zbiorowego, jednocześnie związkowcy zobowiązali się do nie przeprowadzania akcji strajkowej, planowanej na 18 grudnia 2015 r.