• Informacje na temat:

  pkp cargo zwiazki zawodowe

Artykuły na temat: pkp cargo zwiazki zawodowe
 • PKP Cargo: Związkowcy chcą 250 złotych podwyżki na pracownika

  Jak poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności", działające w PKP Cargo związki zawodowe chcą podwyżek dla wszystkich pracowników spółki w wysokości 250 zł. Adam Purwin, prezes PKP Cargo, powiedział, że firma nie może przystać na nieracjonalne żądania.

 • Strajk w PKP Cargo zaplanowano na 9 listopada

  Jednak dojdzie do strajku w spółce PKP Cargo. Zdecydowały o tym związki zawodowe, które jeszcze we wrześniu ogłosiły gotowość strajkową. Związkowcy zastrzegają, że odwołają protest tylko w przypadku spełnienia ich żądań.

 • W PKP Cargo funkcjonuje rekordowa liczba 283 związków

  ...dotyczących reprezentatywności związku zawodowego. Na świecie obowiązują różne jej kryteria: liczbowe, nominacyjne czy też desygnacyjne. W polskim prawie obowiązuje wyłącznie kryterium liczbowe. Opinie Prof. dr hab. Jerzy Wratny z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, Instytut Nauk Prawnych PAN zgodził się z tezą o nadmiernym pluralizmie związków zawodowych (przywołał przykład PKP Cargo, gdzie funkcjonuje...

 • PKP Cargo rozważa uruchomienie programu dobrowolnych odejść

  PKP Cargo rozważa uruchomienie programu dobrowolnych odejść - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy spółki Mirosław Kuk. Dodał, że na razie w tej sprawie nie zapadły żadne decyzje. Pod koniec września br. grupa PKP Cargo zatrudniała 26,1 tys. osób.

 • PKP Cargo ogłasza sukces, ponad 3 tysiące chce odejść

  Zarząd PKP Cargo chwali się programem dobrowolnych odejść. Ma z niego skorzystać ponad 3 tysiące osób. Większość z nich ma nawet dziesięcioletnie gwarancje zatrudnienia, dostaną sowite odprawy.

 • PKP Cargo: Będzie strajk u największego polskiego przewoźnika?

  Będzie strajk w PKP Cargo? Na to wskazują niepełne jeszcze wyniki referendum w spółce. W głosowaniu wzięło udział ponad 50 procent uprawnionych, a jest to warunek, by referendum było ważne. Większość głosujących opowiedziała się za protestem.

 • Wczoraj skończyło się referendum strajkowe w sprawie podwyżek w PKP Cargo. Szefostwo firmy już podniosło płace w spółce. Pracownicy dostali jednak mniej niż chcieli związkowcy.

 • Analitycy Vestor DM, w raporcie z 2 listopada, obniżyli rekomendację PKP Cargo do "redukuj" z "neutralnie", a cenę docelową jednej akcji spółki do 60 zł z 78 zł.

 • PKP Cargo: Pracownicy opowiedzieli się w referendum za strajkiem

  Pracownicy PKP Cargo nie porozumieli się w sprawie podwyżek dla załogi. W przeprowadzonym referendum strajkowym zdecydowana większość opowiedziała się za strajkiem.

 • Prezes zarządu PKP Cargo Adam Purwin: Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku do Chin kursował jeden pociąg dziennie

  - Prowadzimy rozmowy z Pocztą Polską, aby do Chin i w odwrotnym kierunku wozić pociągiem przesyłki - oświadcza Adam Purwin, prezes PKP Cargo w rozmowie z Polską Agencją Prasową.