• Informacje na temat:

  pkp ceny biletów

Artykuły na temat: pkp ceny biletów
 • Od 4 grudnia 2014 spółka PKP Intercity wprowadziła nowe zasady, dotyczące m.in. przyznawania odszkodowań pasażerom za niepunktualne kursy....

 • PKP Intercity: Niższe ceny biletów na najkrótszych odcinkach

  PKP Intercity planuje wprowadzić nową ofertę - Bilet Bliskomiastowy. Dzięki niemu, podróż w relacjach do 35 kilometrów będzie tańsza. Pasażerowie za bilet zapłacą nawet o 38 proc. mniej. Jak dowiedzieliśmy się w PKP Intercity, zmiany w cennikach uda się wprowadzić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

 • Miesiąc temu kupiłam bilet na pociąg do Gdańska. W wyniku zmiany planów organizatora wycieczki muszę udać się do Katowic, bo tam wsiadam do samolotu. Czy mogę zwrócić lub wymienić bilet PKP?

 • PKP Intercity podnosi ceny Biletu podróżnika. Można go kupić w internecie

  Niespodziewanie, od dzisiaj (22 września) wzrasta cena popularnej oferty promocyjnych PKP Intercity - Biletu podrożnika. Oferta zmienia też nazwę.

 • Czy mogę wymienić bilet PKP na inną godzinę? Obawiam się, że nie zdążę na samolot. Czy przewoźnik odpowiada za mój bagaż?

 • Od 16 listopada obowiązują nowe przepisy PKP Intercity. Zgodnie z nimi opłata za wydanie biletu przez konduktora na pokładzie pociągów tego przewoźnika nie jest pobierana od biletu, ale od każdej osoby, który ją obejmuje. Niezmienny pozostaje jej poziom, czyli 10 zł.

 • ..., które najczęściej wynosi 10-15 proc. ceny biletu, ale potrącenia nie stosuje się, jeżeli podróżny odstąpi od umowy przewozu z przyczyn występujących po stronie przewoźnika. Jeżeli z powodu(...) PKP nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na rzeczach wartościowych, pieniądzach, dziełach sztuki itp. Agnieszka Antoniak prawnik...

 • Podróż pociągiem opóźniona o ponad 2 godziny? PE proponuje: PKP zwróci za bilet

  Pasażerowie, których podróż koleją opóźniła się o ponad 2 godziny, otrzymają pełen zwrot ceny biletu - takie rozwiązanie proponują europosłowie. Mogłoby ono kosztować PKP nawet 200 mln zł rocznie.

 • ...pasażerowie wszystkich pociągów dalekobieżnych. Za spóźnienie wynoszące od 60 do 119 minut pasażer będzie mógł otrzymać odszkodowanie w wysokości 25 proc. ceny biletu. Jeśli pociąg opóźni się o 120 (i więcej) minut, będzie to 50 proc. ceny biletu. Odszkodowanie mogą otrzymać również pasażerowie z biletami okresowymi. Według nowych przepisów jeśli pociąg opóźni się o więcej niż 60 min, pasażerowie...

 • Paweł Hordyński odwołany ze stanowiska członka zarządu PKP IC. Będzie więcej tanich biletów

  W poniedziałek ze stanowiskiem członka zarządu PKP Intercity pożegnał się Paweł Hordyński - to skutek awarii internetowego systemu sprzedaży biletów, podała spółka. Stanowiska straciło też dwóch dyrektorów: wykonawczy ds. finansowych i wsparcia oraz biura informatyki.