• Informacje na temat:

  pkp pociągi rozkład jazdy bydgoszcz

Artykuły na temat: pkp pociągi rozkład jazdy bydgoszcz
 • Nowy rozkład jazdy może rozłożyć kolej. Co się pojawi i czego zabraknie?

  Skrócone czasy przejazdu, tańsze bilety i składy Flirt. Ale też fiasko inauguracji pociągów Dart, luki taborowe i nerwówka zmian kadrowych na szczycie holdingu PKP. Takie będą najbliższe dni i najbliższy rok.

 • PKP Intercity odebrało pierwszy pociąg Dart

  PKP Intercity odebrało pierwszy z 20 pociągów Dart (ang. Strzała), zamówionych przez kolejową spółkę - poinformowała rzeczniczka przewoźnika Beata Czemerajda. Urząd Transportu Kolejowego wydał także zezwolenie na dopuszczenie do ruchu 8 kolejnych Dartów.

 • Polsce wciąż brak transportowego kręgosłupa. To przez nieznośny brak ciągłości

  Polska wciąż w budowie. Już drugą siedmiolatkę lejemy asfalt na nowe drogi, modernizujemy tory. Dokąd prowadzą nas nowe trasy? Czy jesteśmy zadowoleni z tych inwestycji? Czy uda się załatać kłopotliwe dziury w sieci?

 • Wprowadzenie do ruchu pociągów Pendolino znacząco zmniejszy liczbę pociągów kategorii EIC uruchamianych przez PKP Intercity. Ucierpi na tym kilka ośrodków, które stracą bezpośrednie połączenia kategorii EIC z Warszawą.

 • Nowy rozkład na kolei już jutro

  Kolejarze ostrzegają: to będzie bardzo trudny rok. Jutro wchodzi w życie nowy, zimowy rozkład jazdy pociągów.

 • Kolej zakłada sobie pętlę na szyję

  Marcowa korekta rozkładu jazdy PKP znacznie pogorszyła ofertę przewoźnika - zmniejszona liczba połączeń, wydłużenie czasu przejazdów oraz przede wszystkim podwyżki cen biletów InterCity w połowie lutego spowodują obniżenie konkurencyjności przewozów kolejowych w Polsce.

 • Nie ma problemów z udzielaniem pasażerom informacji o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów, składy kursują bez zakłóceń - poinformowali przedstawiciele spółek kolejowych, z którymi rozmawiała PAP we wtorek rano. Od wtorku obowiązuje korekta kolejowego rozkładu.

 • Zmiany w rozkładzie PKP Intercity wymuszone głównie przez remonty

  366 pociągów, w tym 40 międzynarodowych - tyle połączeń ujęto w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie 15 grudnia b. Jak poinformował w czwartek przewoźnik, zmiany w rozkładzie są efektem trwających remontów torów.

 • Zakończyła się blokada torów zorganizowana przez związkowców z PKP Polskie Linie Kolejowe w Gdańsku, Włoszczowie i w okolicy Lublina. Kilkuset kolejarzy domagało się podwyżki pensji o 150 zł na osobę. Zarząd podtrzymuje propozycję podwyżki w wysokości 106 zł.