• Informacje na temat:

  placa minimalna na 2014

Artykuły na temat: placa minimalna na 2014
 • Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej

  ...funkcjonuje w Bułgarii - 261 euro. Jest to zaledwie 52 proc. stawki obowiązującej w Polsce. Płaca minimalna według PPS Rozbieżności między państwami pod względem wysokości płacy minimalnej stają się(...) znacznie zmniejsza również dystans do lidera - płaca minimalna wg PPS w Luksemburgu jest już jedynie 1,8 razy wyższa od tej w Polsce. Płaca minimalna a PKB Poziom rozwoju gospodarczego jest jednym...

 • Rząd chce, aby płaca minimalna w 2016 roku wyniosła 1850 zł, a więc o 100 zł więcej niż obecnie. Przyjęcie tego wskaźnika oznacza wzrost składek na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje firmy krócej niż 2 lata.

 • Od nowego roku wyższa płaca minimalna i stawka godzinowa

  Od nowego roku płaca minimalna wzrośnie z obecnych 2100 zł do 2250 zł.

 • Płaca minimalna: Stawka godzinowa na poziomie 12 złotych

  Płace. PiS złożył dziś w Sejmie projekt ustawy wprowadzającej minimalną godzinową stawkę wynagrodzenia na poziomie 12 zł.

 • Szef „Solidarności”: Płaca minimalna w 2019 r. - 2255 zł

  NSZZ Solidarność obstaje przy tym, aby przyszłoroczna płaca minimalna wynosiła 2255 zł. Szef „S” Piotr Duda poinformował w czwartek, że napisał o tym w liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego.

 • Od "popiwku" do płacy minimalnej

  Obietnice wyższych płac były obecne w repertuarze wszystkich ugrupowań, rywalizujących w niedawnych wyborach do naszego parlamentu. Myliłby się jednak ten, kto uznałby ten problem za lokalną specyfikę. Od pewnego czasu jest on aktualny na niemal całym świecie, zarówno w dyskusjach ekonomistów i polityków, jak i w konkretnych działaniach.

 • Jeśli pobierasz minimalną pensję, to od stycznia 2014 r. pracodawca musi Ci płacić na rękę 1237,20 zł.

 • OPZZ chce 2 tysiące złotych płacy minimalnej!

  Niestety w ostatnich latach płaca minimalna rośnie coraz wolniej. W 2012 roku zwiększyła się ona o 114 zł, w 2013 o 100 zł, w 2014 o 80 zł, w bieżącym roku o 70 zł. Teraz dowiadujemy się, że w przyszłym roku może ona wzrosnąć o zaledwie 32 zł - wyliczają przedstawiciele OPZZ. - Wciąż słyszymy od rządu o szybkim wzroście PKB, a tymczasem nie przekłada się on na poprawę sytuacji najmniej

 • Płaca minimalna: Rząd szkodzi gospodarce nie pomagając najbiedniejszym

  ...1). Wykres 1 . Płaca minimalna jako odsetek średniego wynagrodzenia w 2017 roku (szacunek) Znaczne podwyżki płacy minimalnej miały już negatywny wpływ na zatrudnienie w Polsce w przeszłości. Nawet(...) uczestników rynku pracy. Według ostatniego szacunku GUS z 2014 roku, wynagrodzenie minimalne otrzymuje 13 proc. pracowników, więc to ich przede wszystkim będzie dotyczyła zmiana. Badanie Kamińskiej...

 • Spotkanie z udziałem premier Kopacz ws. polskich przewoźników

  W środę wieczorem premier Ewa Kopacz spotkała się z ambasadorem RP w Niemczech, ministrami pracy i infrastruktury oraz wiceszefem MSZ nt. sytuacji polskich przewoźników po wprowadzeniu przez Niemcy nowych regulacji dot. płacy minimalnej - poinformowało CIR.