• Informacje na temat:

  płaca minimalna w europie 2014

Artykuły na temat: płaca minimalna w europie 2014
 • Niemiecki spór o płacę minimalną

  ...ustawową płacę minimalną był Luksemburg. Nastąpiło to 71 lat temu - w 1944 roku. Dziś płaca minimalna w Luksemburgu wynosi 11,10 euro za godzinę i jest najwyższa w całej Europie . Z 28 państw(...)Na razie pewne jest tylko jedno. Od pierwszego stycznia 2015 roku w Niemczech obowiązuje płaca minimalna w wysokości 8,50 euro za godzinę. Nie wiadomo tylko, do czego to doprowadzi. Czy takie...

 • Firmy transportowe mają ponad 730 mln zł zaległości

  Polscy przewoźnicy działający na terenie UE brną w kłopoty finansowe. Powodów rosnących zaległości płatniczych polskich firm jest wiele - od rosyjskiego embarga handlowego wobec Polski po wspólny front bogatszych państw Unii Europejskiej w sprawie płacy minimalnej dla pracowników delegowanych (uderza w polskie firmy transportowe).

 • Związki zawodowe: Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł

  Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł (obecnie wynosi 1600 zł brutto) - to wspólne stanowisko związków zawodowych reprezentowanych w Komisji Trójstronnej - podał szef FZZ Tadeusz Chwałka. Wyliczenia MPiPS mówią o poziomie 1680 zł na 2014 r.

 • Rumunia prymusem Europy: Rekordowy wzrost płac, pensji minimalnej i PKB

  Ludwik Sobolewski: - Zawsze przedstawiałem Rumunię w dobrym świetle, bo naprawdę korupcja przestała tam być systemem sprawowania władzy.

 • Zarobki w Europie a rozmiary emigracji Polaków

  ...bardzo opłacalne. Szczegółowe dane zaprezentowano na wykresie poniżej. Główny motywator - płaca minimalna? W przestrzeni publicznej często mówi się, że Polacy wyjeżdżający za granicę często(...) najchętniej wyjeżdżają tam, gdzie płaca minimalna jest najwyższa. Trzeba jednak pamiętać, iż założenie to jest prawdziwe w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pracą legalną. Analogicznie jak w przypadku...

 • Rekordowe obroty w polsko-niemieckim handlu. "Znakomity wynik"

  Rekordowe 88,5 mld euro wyniosły w 2015 roku polsko-niemieckie obroty handlowe. Hamulcem rozwoju jest płaca minimalna.

 • W kryzysie płaca minimalna wzrośnie co najmniej o 88 zł

  ...płaca minimalna ma jedną z najwyższych w Europie tendencji wzrostowych w ostatnich latach. Nie wiem, czy nasz kraj stać na kontynuowanie takiego trendu. Niektóre kraje, jak np. Grecja, przekonały się(...) i demografię. - Wyższa płaca minimalna podtrzyma popyt wewnętrzny, co może być jednym z elementów obrony przed kryzysem. Poza tym należy ją podnosić chociażby po to, by osoby ją otrzymujące mogły się...

 • Szydło dla DGP: Jest możliwość wprowadzenia godzinowej stawki minimalnej

  Potrzebni są liderzy i wizjonerzy, ale Polska bardziej potrzebuje polityków rzemieślników - mówi Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. Nie jestem przeciwniczką rozwiązania stosowanego w Niemczech, Irlandii, we Francji czy Wielkiej Brytanii, to jest możliwości wprowadzenia w Polsce godzinowej stawki minimalnej.

 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Niemieckie firmy zadowolone z inwestycji w Polsce

  Polska należy do najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Z badania wynika, że 96 proc. niemieckich firm zainwestowałoby w Polsce ponownie - przekonuje szef Zrzeszenia Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (DIHK) dr Eric Schweitzer.