• Informacje na temat:

  płace lekarzy w polsce

Artykuły na temat: płace lekarzy w polsce
 • Płace są niskie, bo pracownicy mają słabą pozycję. Nie ma o tym w Strategii - ekspert

  ...mamy ogromny problem z ciągłością.  Żaden duży program gospodarczy w Polsce nigdy nie został zrealizowany w pełnym zakresie - między innymi dlatego, że takich strategii nie wprowadza się w ciągu jednej(...) Strategia Morawieckiego przewiduje wzrost dochodu rozporządzalnego Polaków. - To dochód, który zostaje nam po opłaceniu wszystkich podatków i składek, wzmocniony transferami socjalnymi np. zasiłkami...

 • Lekarzy wciąż mamy za mało

  Zarówno kształcenie przeddyplomowe przyszłych lekarzy, jak i podyplomowe jest dzisiaj jednym z najistotniejszych tematów poruszanych podczas dyskusji dotyczących przyszłości ochrony zdrowia. To ze względu na fakt, że liczba - statystycznie licząc - 2,3 lekarza na 100 tys. mieszkańców stawia Polskę na końcu stawki krajów europejskich.

 • Wszystkiemu winne wysokie płace lekarzy

  Szwedzka firma, założona specjalnie do rekrutacji i szkolenia polskich lekarzy, może zostać zamknięta. Powód? Nie ma chętnych w Polsce do pracy w szwedzkich szpitalach i przychodniach.

 • Ile na mieszkanie pracuje lekarz, sprzedawca i urzędnik?

  Główny Urząd Statystyczny na początku lutego opublikował szczegółowe dane o poziomie wynagrodzeń w różnych grupach zawodowych. Dzięki tym informacjom, możemy na przykład dowiedzieć się, jaka jest medianowa pensja lekarzy, nauczycieli oraz sprzedawców w sklepach. Statystyki GUS-u warto porównać z przeciętnymi cenami mieszkań. Wtedy okaże się, że przedstawiciele niektórych zawodów nie mają realnej

 • Wynagrodzenia lekarzy powinny wzrosnąć - Naczelna Izba Lekarska

  Naczelna Izba Lekarska kolejny raz apeluje o ustalenie minimalnej płacy lekarzy i lekarzy dentystów. Zdaniem samorządu, rezydent powinien zarabiać minimum 8,2 tys. zł brutto, a lekarz specjalista - 12,3 tys. zł. W sobotę w stolicy odbędzie się protest młodych lekarzy.

 • Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy okołobudżetowej na 2018 r. Przewidziano m.in. zamrożenie funduszu płac w budżetówce, finansowanie staży lekarskich z Funduszu Pracy, umorzenie części pożyczek udzielonych przez państwo Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych.

 • ​Weterynarze chcą waloryzacji płac, piszą do ministra

  Sytuacja materialna lekarzy weterynarii pogarsza się, od 8 lat pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej nie mieli waloryzacji pensji - informują w liście otwartym do ministra rolnictwa przedstawiciele tej grupy zawodowej skupionej w Porozumieniu Wielkopolskim.

 • Ministerstwo Zdrowia uspokaja lekarzy, że nie przewiduje wprowadzenia obostrzeń związanych z koniecznością pozostania w kraju dla odpracowania kosztów rezydentury po jej zakończeniu. Takiego rozwiązania domagał się od ministra Rzecznik Praw Pacjenta. Pomysłu nie podzielają sami lekarze, decydenci oraz przedstawiciele pracodawców.

 • Jest problem wysokości płac w służbie zdrowia - Szydło

  ...mówią w Polsce, ale do tej pory nikt nic nie zrobił w tej sprawie. My dzisiaj musimy poradzić sobie z zapóźnieniami ostatnich ośmiu lat, kiedy to nie były podejmowane żadne reformy w finansowaniu(...) (...) przygotować mapę drogową dochodzenia do pułapu, (...) który chcielibyśmy, żeby był przeznaczany ze środków publicznych na funkcjonowanie służby zdrowia w Polsce" - stwierdziła. Premier...

 • Ten rząd inaczej nie umie - pensje znowu zamrożone!

  Zamrożenie funduszu płac w budżetówce i zmianę sposobu opodatkowania cygar i cygaretek - zakłada m.in. tzw. ustawa okołobudżetowa, uchwalona w piątek przez Sejm. Podczas głosowań opozycja zarzucała koalicji, że jej polityka jest "antyjanosikowa" i "bezduszna". Za przyjęciem ustawy głosowało 241 posłów, 186 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu.