• Informacje na temat:

  placenie abonamentu

Artykuły na temat: placenie abonamentu
 • Mąż niedawno zmarł, zostałam z kotami, starym telewizorem, którego nie chcę oglądać, i z rentą, która nie przekracza 1800 zł. Mam 61 lat i pomoc sąsiadki. Powiedziała, że nie mogę prosić o niepłacenie abonamentu. To prawda? Stanisława W., Nowy Sącz...

 • Sejm zwalnia automatem z płacenia abonamentu rtv

  Abonament rtv. Sejm zwolnił automatem osoby po 75. roku życia z płacenia abonamentu. Do tej pory, takie osoby musiały składać oświadczenia w odpowiednim urzędzie pocztowym.

 • Kto jest zwolniony z płacenia abonamentu RTV

  Właśnie kończę 70 lat. Czy to prawda, że z tego tytułu nie będę już musiała opłacać abonamentu RTV? Podobno muszę zgłosić się w tej sprawie na pocztę... Stanisława z Sandomierza...

 • Seniorzy będą automatycznie zwalniani z płacenia abonamentu rtv

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa, zwalniającą z obowiązku płacenia abonamentu rtv osoby, które ukończyły 75 lat.

 • Kontrola abonamentu RTV. Uważaj na oszustów!

  Poczta Polska będzie przeprowadzać kontrole rejestracji odbiorników i płacenia abonamentu. Mogą to wykorzystać naciągacze, dlatego sprawdź, na co uważać i jakie są Twoje prawa.

 • W. Kołodziejski popiera pomysł domniemania posiadania odbiornika rtv przy płaceniu abonamentu

  Wszyscy zapłacą abonament radiowo-telewizyjny, chyba że zgłoszą brak odbiornika - to jeden z rozważanych przez posłów Prawa i Sprawiedliwości zmian w pobieraniu abonamentu rtv.

 • Większość z nas nie płaci abonamentu RTV, choć jest do tego zobowiązana. Od jakiegoś czasu rząd usiłuje to zmienić. Zapowiadano nową opłatę powiązaną z rachunkiem za prąd i wliczenie abonamentu do podatku. W 2017 roku wszystko zostało jednak po staremu. Z jednym wyjątkiem. Jest większe ryzyko, że za niepłacenie poniesiemy karę. Za co możesz zapłacić karę i jak wysoką ✢ Każdy...

 • Abolicja dla niepłacących abonamentu rtv

  W ostatnich miesiącach nasiliły się działania Poczty Polskiej związane z roznoszeniem monitów o zapłatę zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego.

 • ...3 Ale niektóre osoby w ogóle nie muszą płacić abonamentu. Należą do nich m.in. ci, którzy ukończyli 60 lat i mają ustalone prawo do emerytury, ale jej wysokość nie przekracza 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. W ostatnim kwartale ubiegłego roku wynosiło ono 3651,72 zł brutto. Abonamentu nie muszą płacić również osoby po 75. roku życia. Aby zostać zwolnionym...

 • Abonament rtv: Poczta zwolni z opłat osoby, które ukończyły 75 lat

  "Rzeczpospolita" przypomina, że osoby, które ukończyły 75 lat, będą automatycznie zwalniane z płacenia abonamentu rtv. Nie muszą też załatwiać żadnych formalności. Od 9 października obowiązuje bowiem nowelizacja ustawy o opłatach abonamentowych.