• Informacje na temat:

  plan budżetowy

Artykuły na temat: plan budżetowy
 • Polskiego, najlepiej byłoby jeszcze skonsultować projekt ze środowiskiem. - Od momentu zaprezentowania Planu stabilności i rozwoju w grudniu zapadła cisza. Widocznie eksperci rządu pracują nad szczegółowymi...

 • ABC: Planu Balcerowicza

  Dzięki planowi Balcerowicza Polska dokonała skoku cywilizacyjnego i skutki ujemne jego realizacji są nieporównywalne ze skutkami pozytywnymi.

 • ​2 mld zł na podwyżki dla budżetówki

  Komitet Stały Rady Ministrów przyjął właśnie założenia do budżetu na 2016 r. Wśród nich znalazł się plan zwiększenia płac w sferze budżetowej.

 • Ekspert: Projekt ustawy budżetowej to zagranie przedwyborcze

  Zdaniem Ignacego Morawskiego, zatwierdzony wstępnie projekt ustawy budżetowej z blisko 55 mld zł deficytu to zagranie przedwyborcze. Według eksperta, przy obecnej dobrej koniunkturze nie ma powodów do powiększania dziury budżetowej, a powinno się szukać oszczędności.

 • Ile kosztują nas wynagrodzenia w instytucjach finansowanych ze środków publicznych?

  Polska nie należy niestety do krajów, które mogłyby się pochwalić nadwyżkami budżetowymi. Corocznie problemem naszym nie jest to jak uniknąć dziury budżetowej, ale co zrobić, aby się nie powiększała i z jakich środków ją sfinansować. W tym kontekście szczególnie drażliwym problemem jest zasadność i efektywność wydawanych przez nasze państwo pieniędzy.

 • Mija 25 lat od "planu Balcerowicza"

  Transformacja gospodarcza, utożsamiana z nazwiskiem Leszka Balcerowicza była zwieńczeniem zmian ustrojowych, do jakich doszło w ciągu całego 1989 roku - obrad Okrągłego Stołu, wyborów 4 czerwca, powołania rządu, kierowanego przez pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

 • W ZUS zabraknie w tym roku 5 miliardów złotych

  W tym roku wpłynie do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych o 5 mld zł mniej, niż zakłada rząd. To efekt tego, że wzrost wynagrodzeń i zatrudnienia będzie niższy, niż przyjęto przy konstruowaniu planu finansowego FUS, zawartego w ustawie budżetowej. ZUS nie wyklucza, że w drugiej połowie roku będzie więc musiał zaciągnąć kredyty w bankach, aby pokryć deficyt FUS.

 • Deficyt budżetu państwa po kwietniu wyniósł 16.700,4 mln zł, czyli 36,2 proc. planu na 2015 r. - podało w piątek w komunikacie Ministerstwo Finansów.

 • Obniżenie stopy bezrobocia niezagrożone

  ...(...) Sytuacja gospodarcza, działania urzędów pracy i środki zaplanowane na aktywizację osób bezrobotnych nie wskazują na zagrożenie nieosiągnięciem w końcu przyszłego roku zakładanego przez rząd(...) przypomina także, że plan finansowy Funduszu Pracy na 2011 r. zakłada, że wydatki na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu wyniosą 3.235,08 mln zł, co stanowić będzie 37,1 proc. ogółu wydatków Funduszu...

 • Deficyt budżetowy w 2017 r. może się zamknąć nawet poniżej 49 mld zł wobec planu 59,3 mld zł - powiedział PAP wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ma nadzieję, iż inwestycje wyszły na plus już w II kw. i osiągnęły ok. 4-proc. dynamikę, a w III kw. przyspieszy ona do 5 proc.