• Informacje na temat:

  plan marshalla polska

Artykuły na temat: plan marshalla polska
 • Polsce grozi katastrofa demograficzna. Bez imigrantów wkrótce zabraknie rąk do pracy

  Niemcy mieli swój plan Marshalla. Ale dla sukcesu gospodarczego kluczowe znaczenie miało kilka milionów imigrantów zarobkowych. W postaci unijnych funduszy Polska otrzymała nawet większy zastrzyk(...) produktem szczególnych okoliczności. Trzeba do nich zaliczyć również plan Marshalla, wynik przypadkowej zbieżności ogromnego amerykańskiego bogactwa i gotowości administracji Trumana do wydania tych...

 • Polska kluczowa dla Nowego Jedwabnego Szlaku

  Kolej towarowa Chiny-Europa zyskuje coraz większą popularność, a jako część inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku znajduje się na liście priorytetów chińskiego rządu. To szansa dla Polski, gdyż przejeżdżają przez nią wszystkie pociągi - oceniają eksperci.

 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  ...euro (a więc to przykład szczególnie istotny w kontekście planów wprowadzenia stawki godzinowej 12 zł w Polsce). Dzięki temu wyższe wynagrodzenie otrzymało około 3,6 mln pracowników (zwłaszcza...

 • Program operacyjny Inteligentny Rozwój: Polska może się stać rekinem innowacyjności

  Nasz kraj może stać się rekinem innowacyjności dzięki programowi operacyjnemu Inteligentny Rozwój.

 • Ostatnie 20 lat to historia sukcesu Polski, która rozwijała się szybciej niż jakakolwiek inna europejska gospodarka - powiedział w Warszawie sekretarz generalny OECD Angel Gurria. Według niego wyzwaniem jest budowa gospodarki opartej na wiedzy.

 • Krótka historia niemieckich reparacji wojennych, czyli co się komu (nie) należy

  Kończy się pierwsza wojna światowa, w której wiele państw odniosło ogromne straty. W opinii międzynarodowej ktoś musi za nie odpowiedzieć. Tym kimś jest główny agresor - Niemcy. Kolejny raz temat reparacji pojawił się po II wojnie światowej. Swój udział w nich miała mieć też Polska.

 • Coraz mniej placówek bankowych w Niemczech

  Od roku 2000 spada w Niemczech liczba oddziałów bankowych. Jeśli ten trend się utrzyma, w roku 2035 czynna będzie tylko połowa placówek działających w roku 2000, twierdzą analitycy banku KfW we Frankfurcie nad Menem.

 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.

 • Lawina nowych podatków w Grecji

  Tysiące Niemców i blisko 30 niemieckich banków korzystało z fikcyjnych firm zarejestrowanych w rajach podatkowych. Informują o tym media w Niemczech. "Dokumenty panamskie" i nowa lawina podatków w Grecji to tematy, które łączą się ze sobą w tamtejszych mediach.

 • Redakcyjna debata "Infrastruktura - kontynuacja czy nowe rozdanie?" była okazją do podsumowania inwestycji drogowych i kolejowych z mijającej perspektywy finansowej UE.