• Informacje na temat:

  plan miasta rybnik

Artykuły na temat: plan miasta rybnik
 • Woźny: Ruszą indywidualne programy antysmogowe dla miast

  Ustalone są już warunki przyznawania dopłat i ulg dla gospodarstw domowych, w których konieczna jest wymiana pieca czy ocieplenie budynku. W zależności od dochodów będzie można liczyć na dotację finansową bądź ulgę wliczoną w PIT.

 • Samorząd Wisły pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach (WSA). Po skardze obywatela sąd stwierdził nieważność uchwały z 2008 r. ws. opłat miejscowych. Wisła zapowiedziała, że nadal będzie je pobierać.

 • Nie tylko Zakopane dusi się w smogu

  Od niemal tygodnia Zakopane dusi się w rekordowym smogu. Tak źle nie było od lat. Władze miasta deklarują chęć walki z problemem, ale jednocześnie nie chcą skorzystać ze skutecznych narzędzi, które daje przyjęta niedawno ustawa antysmogowa.

 • Europa broni się przed smogiem, Polacy trują się dalej

  Co wydarzyłoby się w polskich miastach, gdybyśmy przyjęli francuski system ostrzegania przed smogiem? Polski Alarm Smogowy przeanalizował zanieczyszczenie powietrza w 6 polskich miastach w roku 2016. Okazuje się, że to co w Paryżu uznawane jest za największy smog od dekady, w Polsce jest na porządku dziennym, a władze nie informują mieszkańców o zagrożeniu.

 • Rada Ministrów przyjęła projekt, który pozwoli w najbliższych latach uruchomić 883 mln zł na termomodernizację domów i wymianę pieców węglowych w najbardziej zanieczyszczonych smogiem miastach - wynika z komunikatu CIR. Ponad 700 mln zł pochodzić ma z tzw. opłaty foliówkowej.

 • Poczta Polska dołączyła do programu Mieszkanie Plus

  Rząd szykuje przyspieszenie w realizacji programu Mieszkanie Plus.Teraz Poczta Polska wytypowała kolejne grunty pod budowę tanich mieszkań. W budowie i planach jest już 12 tys. mieszkań.

 • Odpady: Podwyżki, zmowy cenowe i trudny rynek w tle. Potrzebny regulator?

  Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpływają zawiadomienia o nieprawidłowościach na rynku zagospodarowania odpadów komunalnych. - Obowiązujący od 2013 r. system doprowadził do monopolizacji rynku. A w efekcie do drastycznego wzrostu cen - twierdzą niektórzy samorządowcy.

 • Trwa spór, kto ma płacić za walkę ze smogiem

  Samorządy na własną rękę finansują programy środowiskowe, z których rząd się wycofał. Przekonują, że to odpowiedź na mniej korzystne wsparcie, jakie obecnie jest im oferowane.

 • Władza wytacza ciężkie działa przeciwko smogowi. Zakaże używania niskiej jakości paliw węglowych?

  Rząd będzie decydował nie tylko o tym, w jakich piecach można palić, lecz także czym. I chce zakazać sprzedaży niskiej jakości paliw węglowych.

 • Nie będzie dopłat do wymiany pieców?

  Pomimo wcześniejszych zapewnień rząd nie będzie dopłacał obywatelom do wymiany starych kotłów za węgiel. W ogłoszonej 23 maja 2016 roku informacji o programach realizowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zabrakło programu KAWKA.