• Informacje na temat:

  platformie petrobaltic

Artykuły na temat: platformie petrobaltic
 • Mamy nową nadzieję na rzekę ropy

  Ok. 250 tys. ton ropy naftowej rocznie będzie wydobywać nowa eksploatacyjna platforma spółki Lotos Petrobaltic. Platforma ma rozpocząć prace na złożu B8 na Bałtyku pod koniec 2015 roku. Do tego czasu ma zostać przebudowana w stoczni w Gdyni.

 • Prezes Grupy Lotos liczy na złoże B8

  Wydobycie ropy ze złoża B8 na Morzu Bałtyckim to opłacalny projekt; pełna produkcja zostanie uruchomiona w przyszłym roku - mówi PAP prezes Grupy Lotos S.A. Paweł Olechnowicz.

 • Pierwsza ropa z bałtyckiego złoża B8 dotarła do rafinerii

  Do rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku dotarła już pierwsza ropa, ponad 100 tys. baryłek z bałtyckiego złoża B8. Ropa ze złoża B8, ale też z B3 trafiła do rafinerii po nietypowej operacji przeładunku surowca na pełnym morzu przeprowadzonej pod koniec ub. roku.

 • W I kwartale 2015 LOTOS wypracował wynik EBITDA na poziomie 446 mln zł (+92% r./r.) i zysk operacyjny w wysokości blisko 268 mln zł (17,3 mln zł w I kw. 2014). LOTOS zanotował w analizowanym okresie 321 mln zł przepływów pieniężnych (+27% r./r.), wygenerowanych z działalności operacyjnej.

 • Resort skarbu planuje połączenie spółek paliwowych i gazowych

  MSP rozpoczęło prace analityczne nad pomysłem łączenia PKN Orlen, Lotosu i PGNiG - poinformował dziennikarzy minister skarbu Dawid Jackiewicz. Resort rozważa różne scenariusze łączenia spółek paliwowych. Do końca pierwszego kwartału będzie decyzja co do dalszych działań.

 • Norweska przygoda Grupy Lotos z szansą na happy end

  Kilka lat temu gdański koncern zainwestował setki milionów dolarów w udziały w norweskich koncesjach wydobywczych na złożu Yme na Morzu Północnym. Inwestycja okazała się chybiona. Jednak jeszcze przed końcem tego roku Grupa Loos powinna przejąć pakiet aktywów na polu gazowym Sleipner i - jak mówi prezes Paweł Olechnowicz - definitywnie zamknąć rozdział Yme.

 • Lotos spogląda na północ

  Strategię na lata 2017-22 Grupa Lotos opublikował w grudniu, ale wiadomo już, że swoją przyszłość w segmencie wydobywczym chce na dobre związać z Norwegią.

 • Wysokie kary za nielegalne wydobycie bursztynu, zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego związanego z poszukiwaniem, rozpoznawaniem i wydobywaniem węglowodorów ze złóż - to niektóre cele projektu noweli prawa górniczego i geologicznego, którym we wtorek ma zająć się rząd.

 • Załogi dwóch platform: wiertniczej i eksploatacyjnej oraz dwóch holowników - firmy Lotos Petrobaltic zawiesiły w poniedziałek protest, który polegał na odmowie przejmowania posiłków. Pracownicy sprzeciwiają się planowanej restrukturyzacji floty.

 • Zarząd TELESTO S.A. informuje, że w dniu 19.07.2011 została podpisana umowa z LOTOS Petrobaltic S.A., której przedmiotem jest wykonanie systemu mgłowego...