• Informacje na temat:

  płatnik vat

Artykuły na temat: płatnik vat
 • W numerze 41. „Świata i Ludzi” mowa była o tym, że komornicy muszą odprowadzać podatek VAT od czynności egzekucyjnych. W artykule wyjaśniono, że nie spowoduje to podwyższenia opłat, bo wynagrodzenie komornika już zawiera VAT (tak wynika z broszury wydanej przez Ministerstwo Finansów). Tymczasem komornik doliczył mi do opłat ten podatek. Na jakiej podstawie? Piotr z Przemyśla.

 • Poselskie propozycje zmian dotyczące zwrotu nadpłaty podatku

  Do Sejmu trafił poselski projekt zmian w ordynacji podatkowej. Przewiduje on skrócenie z 3 miesięcy do 30 dni czasu oczekiwania przez podatników podatku akcyzowego, specjalnego podatku węglowodorowego, jednoosobowych spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorców państwowych oraz przez płatników PIT na zwrot nadpłaconego podatku.

 • Co do zasady świadczenia dokonywane przez pracodawcę na rzecz pracowników lub ich ekwiwalenty stanowią przychód pracownika, a pracodawca jako płatnik jest zobowiązany do obliczenia, potrącenia i zapłaty zaliczki na podatek dochodowy z tego tytułu. Z opodatkowania jednak co do zasady wyłączone takie świadczenia, które wynikają z realizacji obowiązków nałożonych na pracodawców przez przepisy...

 • UE: Od 2015 r. zmiany w podatku VAT m.in. dla usług telekomunikacyjnych

  W poniedziałek w Brukseli zaprezentowano zmiany w opodatkowaniu VAT w sektorze usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych, jakie wejdą w życie 1 stycznia 2015 roku,

 • ...otrzymał do końca lutego od płatników PIT i organów rentowych, a następnie przyporządkował je do konkretnych podatników. Jak dotrzeć do przygotowanej już deklaracji? Na stronie: portalpodatkowy.​mf.​gov(...) i płatnik może założyć konto służące do komunikacji elektronicznej z fiskusem. Umożliwia ono załatwianie spraw dotyczących: podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatku od spadków i darowizn (SD...

 • Najwięksi zagraniczni płatnicy CIT w Polsce

  Trzech największych zagranicznych płatników CIT odprowadziło w 2014 roku do budżetu ponad 1,3 mld zł. W pierwszej dziesiątce ogłoszonego rankingu znalazła się firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, która dwa lata temu zasiliła budżet państwa kwotą 275 mln zł. Zagraniczni inwestorzy twierdzą, że płacenie podatku dochodowego traktują jako wkład w rozwój polskiej gospodarki

 • WARTO WIEDZIEĆ W ciągu 14 dni od zawarcia umowy o kupnie używanego samochodu trzeba uiścić podatek: 2 proc. wartości auta. Urząd Skarbowy wylicza go według katalogu obejmującego wartości marek i modeli z konkretnych lat. Nie sugeruje się kwotą w umowie. Podatku nie płacimy, jeśli sprzedawca jest płatnikiem VAT.

 • 40 tys zł kary? Zmiany w ustawie o VAT

  Obowiązek składania deklaracji VAT w formie elektronicznej od stycznia 2017 r. pod groźbą sankcji administracyjnych. Niedochowanie takiej formy grozi karą jak za wykroczenie skarbowe, czyli grzywna może wynieść nawet 40 tys. zł - to jedne z wielu zmian jakie wprowadza nowelizacja ustawy o VAT, która została przyjęta przez Sejm. Teraz swoje poprawki może wnieść Senat.

 • ...zwrot przysługuje dla każdego urządzenia. Wydatek możemy rozliczyć począwszy od pierwszej deklaracji VAT za okres, w którym rozpoczęliśmy ewidencjonowanie sprzedaży „na kasie”. Jeśli ktoś nie jest płatnikiem VAT, może co miesiąc odliczać 25 proc. kwoty zwrotu (nie więcej niż 175 zł), a jeśli rozlicza się kwartalnie – 50 proc. (nie więcej niż 350 zł).

 • Kontrole podatkowe: Fiskus szuka dziury w VAT? Pomoże sąd

  Można skarżyć przewlekłość kontroli podatkowych , jeśli ciągną się w nieskończoność. Płatnicy uzyskali możliwość ochrony swoich praw.