• Informacje na temat:

  pmi polski

Artykuły na temat: pmi polski
 • Polska gospodarka traci impet, spadek bezrobocia niepewny

  Słabsza kondycja polskiego przemysłu odbije się w kolejnych miesiącach na rynku pracy. Indeks PMI za wrzesień, choć nieco lepszy od oczekiwanego, wciąż pozostaje poniżej 50 pkt, co oznacza spowolnienie. Producenci nie mają co liczyć na wzrost sprzedaży, a więc coraz częściej nie są stanie utrzymać bieżącego zatrudnienia, a jeszcze trudniej tworzyć im nowe miejsca pracy. Sytuacji nie poprawia ani...

 • Dla rynku walutowego najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego poranka była publikacja wstępnych indeksów PMI dla największych gospodarek strefy euro, jak i całej unii walutowej.

 • Philip Morris doceniony za równość płci i płac

  Certyfikat Równych Płac - tym prestiżowym wyróżnieniem został uhonorowany w Polsce Philip Morris International (PMI). Certyfikat jest potwierdzeniem, że firma wynagradza kobiety i mężczyzn jednakowo, a wkład i wysiłki pracowników w rozwój i działalność biznesową cenione są niezależnie od płci.

 • Już kwadrans przed czwartą nad ranem poznać mogliśmy indeks PMI dla przemysłu Chin za wrzesień. Jego odczyt (wstępny) wyniósł 50,5 pkt wobec prognozy na poziomie 50 pkt i sierpniowego poziomu 50,2 pkt. Nastąpiła zatem nieznaczna poprawa.

 • Philip Morris stworzy blisko 700 nowych miejsc pracy i zainwestuje ponad 150 mln zł w nowe centrum

  Międzynarodowy koncern tytoniowy Philip Morris International (PMI) rozpoczął budowę na terenie swojej fabryki w Krakowie centrum biurowo-produkcyjnego o wartości 150 mln zł. Inwestycja przyniesie w ciągu kilku najbliższych lat blisko 700 nowych miejsc pracy.

 • Wskaźnik PMI dla Polski w październiku spadł do 50,2 pkt.

  Początek ostatniego kwartału br. dla polskich producentów był słaby, a warunki gospodarcze nie uległy niemal żadnej poprawie od września - informuje Markit , który bada koniunkturę. Wskaźnik PMI dla Polski w październiku spadł do 50,2 pkt. z 52,2 pkt. we wrześniu.

 • Nadchodzi koniec spadków bezrobocia. Możliwa reakcja pracodawców na słabą koniunkturę

  Pomimo dobrych sygnałów z rynku pracy, rozwój polskiej gospodarki spowalnia. Obecna słaba sytuacja w sektorze produkcyjnym może przełożyć się na wzrost bezrobocia pod koniec tego i na początku przyszłego roku. Mimo to tempo wzrostu PKB nie powinno spaść poniżej 2,5 proc.

 • Wydarzeniem środy na krajowym rynku walutowym jest publikacja indeksu PMI obrazującego kondycję polskiego sektora przemysłowego we wrześniu. Dane te mogą zdecydować o losach złotego. Aczkolwiek nie będzie to jedyny impuls jaki dziś napłynie.

 • Eurostat: Dramatyczne dane z Hiszpanii!

  .... _ _ _ _ _ - Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł na koniec czerwca 2012 roku 45,1 pkt. wobec 45,1 pkt. na koniec maja - podano w końcowym wyliczeniu. Wstępnie szacowano, że indeks wyniesie 44,8 pkt. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł...

 • Ekonomiści o odczycie PMI: Produkcja i inwestycje powinny przyspieszać

  Lepszy od oczekiwanego sierpniowy odczyt PMI to sygnał, że w kolejnych miesiącach produkcja i inwestycje powinny przyspieszać - zauważają ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP.