• Informacje na temat:

  podanie do policji

Artykuły na temat: podanie do policji
 • Polacy chcą służyć w niemieckiej policji

  Obcokrajowcy w niemieckiej policji to drażliwy temat. Berlińska CDU nazywa ich najemnikami. Okazuje się, że najliczniejszą grupą ubiegającą się o pracę w szeregach policji federalnej są Polacy.

 • Policja ostrzega seniorów przed oszustami

  Gdańska policja apeluje do seniorów o ostrożność, gdy kontaktują się z nimi osoby podające się za przedstawicieli różnych organów ścigania i próbują namówić do oddania im pieniędzy. W poniedziałek policję powiadomiono o 9 takich próbach, w tym 2 skutecznych.

 • ...zabudowanym trzydzieści metrów, a w obszarze zabudowanym metr za pojazdem. I włączasz światła awaryjne – powiedział. – A jeśli zdecydujemy się nie wzywać policji? – pytał Rafał. – Wtedy trzeba spisać...

 • Policja rozbija nielegalny handel zwierzętami

  - Rybnicka policja odebrała dwa lwy i trzy krokodyle przetrzymywane nielegalnie przez handlarza na posesjach w Rybniku i Tarnowskich Górach.

 • Niemcy werbują młodych Polaków do służby w policji

  Porażający deficyt kadry w niemieckiej policji. Zaradzić ma nowy sposób na pozyskiwanie kadetów z Polski - o tym pisze niemiecki dziennik "Maerkische Oderzeitung".

 • Bułgaria: Szefowa MSW przeprasza za interwencję policji w komercyjnej TV

  Szefowa MSW Bułgarii Rumiana Byczwarowa przeprosiła w środę za interwencję policji w komercyjnej stacji TV7. Policjanci towarzyszyli pracownikom firmy windykacyjnej, którzy próbowali przystąpić do konfiskacji sprzętu technicznego i przerwać nadawanie programu.

 • Kiedy funkcjonariusze policji mogą wylegitymować mnie na ulicy? I w jakiej sytuacji mam obowiązek, by wpuścić ich do domu? Paweł Krawiec z Legionowa...

 • Rząd idzie na wojnę z wyłudzaniem podatku: Policja nie pozwoli odzyskać VAT

  Przedsiębiorca nie odzyska VAT nawet przez trzy miesiące, jeśli wniosek o to złożą: prokuratura, policja, ABW lub CBA. Urząd skarbowy będzie musiał zablokować zwrot podatku na uzasadnione żądanie prokuratury, policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Projekt, który to zakłada, jest już w Sejmie. Rząd liczy na to, że w ten sposób uderzy w przestępców

 • A to dopiero początek wprowadzania zasady zero tolerancji wobec kierowców łamiących przepisy. Polecił ją stosować komendant główny policji. W piśmie, które rozesłał do podwładnych, wytknął im m.in., że dotychczas byli zbyt pobłażliwi wobec piratów drogowych i że trzeba z tym skończyć. Policjanci za rażące naruszenia kodeksu drogowego mają prawo zatrzymać prawo jazdy i skierować sprawę do sądu...

 • Policja zatrzymała Marcina P., prezesa Property Lease Found

  Marcin P., prezes spółki Property Lease Found (PLE, NewConnect) został zatrzymany przez policję i w poniedziałek w prokuraturze trwają czynności procesowe związane z postępowaniem przeciwko prezesowi - podała prokuratura.