• Informacje na temat:

  podatek 2010

Artykuły na temat: podatek 2010
 • Chcesz podpisać umowę dożywocia, czyli przekazać komuś mieszkanie lub dom w zamian za opiekę nad tobą? W niektórych przypadkach od takiego zbycia nieruchomości trzeba zapłacić podatek.

 • Nietypowe podatki - od lotu balonem czy opalenizny

  Podatek od krowich gazów, od grilla, tatuażu i piercingu... Jak myślicie za co na świecie można pobierać podatki? Przedstawimy wam mały ranking dziwnych i nietypowych podatków.

 • ZUS zmienia umowę o dzieło na zlecenie? To oznacza wyższy podatek

  ...dopłaty zaliczek na podatek dochodowy, a może też stanąć przed roszczeniami współpracowników - podsumowuje Eliza Skotnicka. ZUS jak sądy Rosnące zainteresowanie umowami cywilnoprawnymi potwierdza(...). - Tylko w latach 2010-2013 zawarto o 200 proc. więcej umów o dzieło niż we wcześniejszym okresie - podkreśla rzecznik ZUS. Należy jednak pamiętać, że o tym, czy dane porozumienie może być...

 • Podatek katastr(of)alny zrujnuje Polaków?

  Zastanów się, jak duży płacisz podatek od nieruchomości. A teraz wyobraź sobie, że ta kwota jest kilkadziesiąt razy większa. Właśnie tyle pieniędzy będziesz musiał oddać państwu, jeśli zostanie wprowadzony podatek katastralny.

 • Podatki, składki i ulgi

  ...przez niemiecki urząd gminy, należy przedstawić zastępcze zaświadczenie podatkowe. Niemieckie zeznanie podatkowe za rok 2010 należy złożyć do tamtejszego urzędu skarbowego do 31 maja 2011 roku(...) części pokrywane przez podwyższanie składek dodatkowych - Zusatzbeitrag. Rozliczenie płacy - przykład (Gehaltsabrehnung) Płaca brutto (Gesamt brutto) - 2530 euro Podatek dochodowy (Lohnsteur) - 350

 • Podatek od aktywów bankowych, analogiczny pod względem zasad funkcjonowania do nowego polskiego podatku od niektórych instytucji finansowych, został już wprowadzony w wielu państwach europejskich.

 • Co zmieniło się w podatkach w 2016 r.

  .... Nowe przepisy pozwolą na swoistego rodzaju legalizowanie dochodów nieujawnionych, abolicję podatkową obejmującą dochody uzyskane przed 31 grudnia 2010 roku – stwierdził w wypowiedzi dla PAP radca...

 • E-podatki dla początkujących

  Miesięczną lub kwartalną deklarację VAT-owską przedsiębiorca może składać elektronicznie. Z roku na roku coraz więcej podatników przez internet rozlicza też roczny podatek dochodowy. Do poruszania się w sferze e-deklaracji podatkowych wystarczy roczne zeznania podatkowe z ubiegłych lat.

 • Jak było do tej pory? Do 10 kwietnia 2010 r. zwolnieniem od podatku dochodowego objęta była wartość świadczeń przyznanych przez pracodawcę zgodnie z odrębnymi przepisami na podnoszenie(...) zwolnienia od podatku . Okres przejściowy W związku tym, że po 10 kwietnia 2010 r. nie obowiązywały już stare przepisy, a nowe weszły w życie dopiero 16 lipca 2010 r., powstały wątpliwości...

 • Woźniak - nasze łupki zostały zatrzymane przez podatki!

  - Polskie łupki zatrzymały podatki - mówi prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dodał, że gdyby symulowane w 2014 r. kwoty z prognozowanych przychodów fiskalnych przeznaczyć na poszukiwanie i rozpoznawanie, nie byłoby odwrotu inwestorów.