• Informacje na temat:

  podatek cit

Artykuły na temat: podatek cit
 • Oficjalne, przydatne np. w sądzie, interpretacje dotyczące obowiązujących w całym kraju podatków (np. VAT, PIT i CIT) wydaje minister finansów.

 • Niższy CIT, rząd liczy na inwestycje firm

  W połowie kwietnia 2018 r. premier Mateusz Morawiecki zaprezentował kolejne punktu programu gospodarczego rządu i Prawa i Sprawiedliwości. Tzw. piątka Morawieckiego koncentrowała się m.in. na obniżce CIT dla małych firm. Miało to z jednej strony zwiększyć ich konkurencyjność na rynku, z drugiej pozwolić na inwestycje i szybszy rozwój.

 • Każdy pracownik może dostać 25 procentową podwyżkę

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców proponuje likwidację PIT i CIT oraz składek, m.in. na ZUS, czy NFZ. Zdaniem ZPP przyniosłoby to pracownikom 25 proc. podwyżkę płac, a budżetowi dodatkowe dochody. Eksperci odradzają pośpiech. Tymczasem analitycy rynku pracy prognozują, że w 2016 r. czekają nas podwyżki płac.

 • Jak wycisnąć CIT?

  Zamykanie luk w VAT odbywa się w blasku reflektorów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku podatków od dochodów osób prawnych. Tutaj działania Ministerstwa Finansów wydają się rozproszone i nie są nagłaśniane. Ale powstaje mechanizm, który posłuży do wychwytywania firm unikających płacenia CIT.

 • Poszukiwany, poszukiwana

  ...deklaracji VAT i CIT Izabela Rakowska-Boroń...

 • Niższy CIT w 2019 roku? Fakty i mity

  Ostatnie doniesienia medialne w zakresie nowelizacji podatków dochodowych skupiają się m.in. na obniżce stawek CIT. Do postulatu obniżenia CIT z 15 proc. do 9 proc. należy jednak podchodzić z ostrożnością, gdyż głównym celem fiskusa jest kontynuacja uszczelniania systemu podatkowego. Oznacza to, że większość z wprowadzanych zmian będzie jeszcze mniej korzystna dla przedsiębiorców niż dotychczas.

 • ​Abramowicz: Pokażemy projekt, który istotnie podniesie zarobki Polaków

  ...między firmami a fiskusem o wysokość kosztów. - Jeżeli przedsiębiorca ma obrót, to płaciłby podatek (...). Z tej prostej operacji wynika, że dochody państwa z CIT byłyby kilkukrotnie wyższe - uważa(...) - firma płaciłaby jeden podatek w wysokości 25 proc. od całego funduszu płac, co wiązałoby się z wykonaniem obowiązków podatkowych za pracowników wobec państwa - powiedział. Dodał, że zapowiadane...

 • Najwięksi zagraniczni płatnicy CIT w Polsce

  Trzech największych zagranicznych płatników CIT odprowadziło w 2014 roku do budżetu ponad 1,3 mld zł. W pierwszej dziesiątce ogłoszonego rankingu znalazła się firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, która dwa lata temu zasiliła budżet państwa kwotą 275 mln zł. Zagraniczni inwestorzy twierdzą, że płacenie podatku dochodowego traktują jako wkład w rozwój polskiej gospodarki

 • Urlop pracownika fundowany z ZFŚS

  ...się z tym, że może nie dostać dodatku do urlopu. Dodatek, a ZUS i podatek dochodowy Dofinansowanie do "wczasów pod gruszą" zgodnie z indywidualną sytuacją każdego pracownika nie stanowi podstawy(...) każde świadczenie od pracodawcy. Wyjątkowo natomiast podatek dochodowy od takiego dofinansowania pracownik zapłaci tylko wtedy, kiedy wyniesie ono ponad 380 zł. PIT-em objęta zostanie nadwyżka...

 • Z nowej 15-proc. stawki CIT skorzysta niewielu przedsiębiorców - uważają eksperci podatkowi, z którymi rozmawiała PAP. Zwrócili uwagę na zapowiadane przez "doprecyzowanie" ustawy, które w rzeczywistości jest walką z unikaniem opodatkowania.