• Informacje na temat:

  podatek dochodowy 2013

Artykuły na temat: podatek dochodowy 2013
 • Gdy przechodziłam na emeryturę, dostałam tylko kodeksową odprawę, a i tak firma potrąciła mi podatek. Dlaczego? Daria S.

 • Uzyskanie bezpłatnej porady prawnej a podatek dochodowy od osób fizycznych

  Od 1 stycznia 2015 r. osoba, która uzyskała bezpłatną poradę prawną, jest zwolniona od podatku dochodowego, jeżeli pobiera świadczenie z pomocy społecznej lub zasiłek rodzinny. Jednak nie wszystkie osoby, które korzystają z naszej pomocy prawnej, uzyskują takie świadczenia. Jakie są zasady opodatkowania podatkiem dochodowym w przypadku tych osób? Jakie obowiązki ma w tym zakresie nasze

 • Szwajcaria: Wg prognozy 78 proc. przeciw bezwarunkowemu dochodowi

  ...kampanii, w trakcie której do października 2013 roku zebrano ponad 126 tys. podpisów. Jednak obie izby parlamentu odrzuciły tę inicjatywę przeważającą większością głosów, czyniąc referendum nieuchronnym...

 • E-podatki dla początkujących

  Miesięczną lub kwartalną deklarację VAT-owską przedsiębiorca może składać elektronicznie. Z roku na roku coraz więcej podatników przez internet rozlicza też roczny podatek dochodowy. Do poruszania się w sferze e-deklaracji podatkowych wystarczy roczne zeznania podatkowe z ubiegłych lat.

 • ZUS zmienia umowę o dzieło na zlecenie? To oznacza wyższy podatek

  ...dopłaty zaliczek na podatek dochodowy, a może też stanąć przed roszczeniami współpracowników - podsumowuje Eliza Skotnicka. ZUS jak sądy Rosnące zainteresowanie umowami cywilnoprawnymi potwierdza(...). - Tylko w latach 2010-2013 zawarto o 200 proc. więcej umów o dzieło niż we wcześniejszym okresie - podkreśla rzecznik ZUS. Należy jednak pamiętać, że o tym, czy dane porozumienie może być...

 • Zaledwie 359 mln zł podatku dochodowego wpłaciły w 2014 r. do polskiego budżetu obce firmy. Całe wpływy z tej daniny wyniosły 29,7 mld zł.

 • Cała sprawa zaczęła się 18 lipca 2013 roku. Trybunał Konstytucyjny (TK) wydał wówczas korzystny dla podatników wyrok (sygn. akt SK 18/09). Dotyczył on przepisów obowiązujących w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych od 1998 do 2006 r., stanowiących podstawę do prowadzenia postępowań podatkowych w sprawie przychodów z ukrytych źródeł. Przepisy te...

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.

 • Podatki Służebność przesyłu

  ...napięcia, nie musimy z tego tytułu płacić podatku dochodowego. Tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z 23 stycznia 2013 r. (sygn. akt I SA/Bk 434/12).

 • Nowy podatek od zysków, których nie ma

  Podatek od niezrealizowanych zysków to kolejne z obciążeń fiskalnych przyjmujące za podstawę opodatkowania fikcję dochodową. Przenoszone przez przedsiębiorcę poza granice RP aktywa zostaną opodatkowane daniną na rzecz polskiego fiskusa w zakresie, w jakim wygenerowałyby one zyski w kraju. Nowy podatek miałby wejść w życie od 1 stycznia 2019 r.