• Informacje na temat:

  podatek od czynności cywilnoprawnych kto płaci

Artykuły na temat: podatek od czynności cywilnoprawnych kto płaci
 • Podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) zazwyczaj wynosi 2 proc.

 • ...wtórnego, trzeba będzie zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), czyli 2 proc. wartości rynkowej nieruchomości. Podatek ten obliczany jest i odprowadzany bezpośrednio przez notariusza(...) z fiskusem – bo jest płatnikiem podatku VAT. Podatek od czynności cywilnoprawnych w tym przypadku nie występuje, kupujący mieszkanie nie odprowadza żadnej daniny. Chcę sprzedać...

 • Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale...

  Jest przełom w głośnej sprawie opodatkowania handlu kryptowalutami. Ministerstwo Finansów uwalnia osoby inwestujących w te instrumenty od konieczności płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Muszą tylko udowodnić, że nie mają jak się z tego rozliczyć.

 • Do 15 marca płacimy za nieruchomości

  Jak co kwartał, właściciele nieruchomości muszą uszczuplić swoje portfele o ratę podatku od nieruchomości. Dokładny termin wpłaty pierwszej raty tego podatku mija 15 marca br.

 • Fiskus kontra rodzina: Kto zapłaci za pożyczkę lub darowiznę

  W sądach administracyjnych raz po raz zapadają wyroki, które każą płacić 20-proc. sankcyjny podatek od wsparcia finansowego udzielonego w ramach najbliższej rodziny. Chodzi o niezgłoszone do urzędu skarbowego pożyczki i darowizny, do których podatnicy przyznają się dopiero wtedy, gdy fiskus ich zapyta, skąd wzięli pieniądze na wydatki niemające pokrycia w ich dochodach. Podatnicy przyznają się do

 • Oszukali urząd skarbowy, teraz sami czują się oszukani

  Paradoksalnie podatnik, który przyzna się do pożyczki po pięciu latach, zapłaci niższe odsetki, niż ten kto zrobi to tuż przed upływem terminu przedawnienia.

 • Urzędnicy skarbowi kontrolują maluczkich i zostawiają w spokoju grube ryby - tak powszechnie uważamy. Ale to jedna strona medalu. Podatnicy też mają wiele na sumieniu. Prowadzą wojnę ze skarbówką, w której wszelkie chwyty są dozwolone.

 • Podatek od pożyczki może wynosić 20 proc.

  Urzędy skarbowe działają zgodnie z konstytucją, karając dziesięciokrotnie wyższym podatkiem za wcześniejsze nieopłacenie podatku od pożyczki, nawet jeśli upłynął już termin przedawnienia zobowiązania podatkowego - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

 • TK odpowie, czy podatek od pożyczki może wynosić 20 proc.

  Trybunał Konstytucyjny odpowie we wtorek, czy urzędy skarbowe działają zgodnie z konstytucją, karząc dziesięciokrotnie wyższym podatkiem za wcześniejsze nieopłacenie podatku od pożyczki, nawet jeśli upłynął już termin przedawnienia zobowiązania podatkowego.

 • Koniec z ulgą internetową i nie tylko

  Żeby coś dać najpierw trzeba zabrać. Ministerstwo Finansów zamierza głęboko sięgnąć do kieszeni podatników, żeby pokryć koszty zmian w podatkach. Od przyszłego roku zniknie nie tylko karta podatkowa i ryczałt, ale także ulga internetowa. Więcej zapłacą fiskusowi twórcy, zleceniodawcy i użytkownicy samochodów służbowych.