• Informacje na temat:

  podatek od czynności cywilnoprawnych kto płaci

Artykuły na temat: podatek od czynności cywilnoprawnych kto płaci
 • Podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) zazwyczaj wynosi 2 proc.

 • Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale...

  Jest przełom w głośnej sprawie opodatkowania handlu kryptowalutami. Ministerstwo Finansów uwalnia osoby inwestujących w te instrumenty od konieczności płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC). Muszą tylko udowodnić, że nie mają jak się z tego rozliczyć.

 • ...wtórnego, trzeba będzie zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), czyli 2 proc. wartości rynkowej nieruchomości. Podatek ten obliczany jest i odprowadzany bezpośrednio przez notariusza(...) z fiskusem – bo jest płatnikiem podatku VAT. Podatek od czynności cywilnoprawnych w tym przypadku nie występuje, kupujący mieszkanie nie odprowadza żadnej daniny. Chcę sprzedać...

 • Do 15 marca płacimy za nieruchomości

  Jak co kwartał, właściciele nieruchomości muszą uszczuplić swoje portfele o ratę podatku od nieruchomości. Dokładny termin wpłaty pierwszej raty tego podatku mija 15 marca br.

 • Fiskus kontra rodzina: Kto zapłaci za pożyczkę lub darowiznę

  W sądach administracyjnych raz po raz zapadają wyroki, które każą płacić 20-proc. sankcyjny podatek od wsparcia finansowego udzielonego w ramach najbliższej rodziny. Chodzi o niezgłoszone do urzędu skarbowego pożyczki i darowizny, do których podatnicy przyznają się dopiero wtedy, gdy fiskus ich zapyta, skąd wzięli pieniądze na wydatki niemające pokrycia w ich dochodach. Podatnicy przyznają się do

 • Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach. Niektóre są niekorzystne dla podatników

  Rząd przyjął cztery projekty zmian w podatkach. Będą nie tylko korzystne, ale też i niekorzystne dla podatników. Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) będzie złagodzony. Podobnie - wymogi raportowania schematów podatkowych. Niższa, 9-proc. stawka CIT nie będzie zależeć od rentowności.

 • Oszukali urząd skarbowy, teraz sami czują się oszukani

  Paradoksalnie podatnik, który przyzna się do pożyczki po pięciu latach, zapłaci niższe odsetki, niż ten kto zrobi to tuż przed upływem terminu przedawnienia.

 • Urzędnicy skarbowi kontrolują maluczkich i zostawiają w spokoju grube ryby - tak powszechnie uważamy. Ale to jedna strona medalu. Podatnicy też mają wiele na sumieniu. Prowadzą wojnę ze skarbówką, w której wszelkie chwyty są dozwolone.

 • Podatek od pożyczki może wynosić 20 proc.

  Urzędy skarbowe działają zgodnie z konstytucją, karając dziesięciokrotnie wyższym podatkiem za wcześniejsze nieopłacenie podatku od pożyczki, nawet jeśli upłynął już termin przedawnienia zobowiązania podatkowego - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

 • TK odpowie, czy podatek od pożyczki może wynosić 20 proc.

  Trybunał Konstytucyjny odpowie we wtorek, czy urzędy skarbowe działają zgodnie z konstytucją, karząc dziesięciokrotnie wyższym podatkiem za wcześniejsze nieopłacenie podatku od pożyczki, nawet jeśli upłynął już termin przedawnienia zobowiązania podatkowego.