• Informacje na temat:

  podatek od spadku po rodzicach

Artykuły na temat: podatek od spadku po rodzicach
 • Odziedziczyłam po rodzicach niewielki dom, w którym się wychowałam. Czy będę musiała zapłacić podatek? Niewiele zarabiam i musiałabym najpierw go sprzedać, żeby było mnie stać na zapłacenie podatku… Renata Ł., Brodnica...

 • Darowizna od rodziców - co zrobić, aby nie narazić się na podatek?

  Darowizna mieszkania od rodziców może być dużym powodem do radości. Jednak przed podpisaniem stosownego aktu notarialnego warto przeanalizować wszystkie procedury formalne. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć niektórych błędów, a tym samym także problemów podatkowych.

 • ...zasad. Wyjaśnił także, na czym one polegają. Osoby z pierwszej grupy podatkowej, do której zaliczane są osoby z grupy zerowej, a także zięć, synowa i teściowie płacą podatek od spadku(...), która płaci podatek od spadku powyżej 4902 zł. Obcy muszą liczyć koszty Z wyjaśnień adwokata wynikało, że Agnieszka, jako osoba niespokrewniona ze spadkodawcą będzie musiała zapłacić najwyższy...

 • Rodzina nie wspomniała o tobie w testamencie? I tak masz prawo do części spadku!

  Zdarza się, że najbliższa rodzina zmarłego (spadkobierca ustawowy) zostaje pominięty w testamencie. Mimo tego w dalszym ciągu może dochodzić swoich roszczeń o przydzielenie części majątku, który wchodzi w skład schedy spadkowej. Interesy spadkobiercy ustawowego zostają zabezpieczone przez zachowek. Poniżej podpowiemy, komu się należy, jak się o niego ubiegać, a także co można uzyskać.

 • Prędzej czy później każdy może zmierzyć się z problemem spadku po najbliższych. Warto wiedzieć, jak bez problemów załatwić podział majątku.

 • Ekspert: opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych na Węgrzech wzmocniło rodzimy biznes

  - Tzw. podatek od hipermarketów na Węgrzech wpłynął pozytywnie na wzmocnienie rodzimego biznesu - twierdzi węgierski ekonomista Zoltan Adam. Pod naciskiem KE Węgry wycofały się z podatku progresywnego i zastąpiły go jednolitą opłatą dla wszystkich sklepów.

 • Dostałam dość duży spadek po ciotce, którą opiekowałam się przez kilka ostatnich lat jej życia. Chcę się nim podzielić z bliższą i dalszą rodziną. Postanowiłam podarować im część pieniędzy, które ciotka za życia zgromadziła na różnych kontach i lokatach. Niektórzy krewni boją się jednak, że będą musieli zapłacić wysoki podatek od darowizny. Czy słusznie? Zuzanna, woj. łódzkie.

 • Kiedy podatek od prezentu ślubnego?

  Nowożeńcy, zanim zaczną cieszyć się nową, wspólną drogą życia, powinni sprawdzić, czy od prezentów, które otrzymali, nie powinni zapłacić podatku. Prezenty ślubne to darowizna, która podlega opodatkowaniu podatkiem od spadku i darowizn.

 • Do 18 lipca tego roku możesz ubiegać się o zwrot zapłaconego podatku od spadku z lat 2007-8.

 • Hossa rodzi się w bólach

  Ostatnia hossa na warszawskiej giełdzie skończyła się już niemal dziewięć lat temu, a zniechęceni inwestorzy odchodzą z rynku. Czy po bardzo dobrym pierwszym kwartale, także ten rok zakończy się dla posiadaczy akcji rozczarowaniem?