• Informacje na temat:

  podatek od sprzedaży mieszkania w spadku po rodzicach

Artykuły na temat: podatek od sprzedaży mieszkania w spadku po rodzicach
 • Odziedziczyłam mieszkanie i chcę je sprzedać

  ...dziedziczenia przez notariusza. – A jeśli sprzedam odziedziczone mieszkanie? – Nie zapłaci pani podatku od spadku i darowizn. Będzie musiała pani jednak uiścić podatek od sprzedaży mieszkania (19 proc(...) Pani Iza odziedziczyła po rodzicach mieszkanie. – Czy zapłacę podatek od spadku? – spytała. – Otrzymanie spadku oznacza obowiązek zapłacenia podatku od spadku i darowizn, ale...

 • Darowizna od rodziców - co zrobić, aby nie narazić się na podatek?

  Darowizna mieszkania od rodziców może być dużym powodem do radości. Jednak przed podpisaniem stosownego aktu notarialnego warto przeanalizować wszystkie procedury formalne. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć niektórych błędów, a tym samym także problemów podatkowych.

 • Umowa sprzedaży nieruchomości musi mieć formę aktu notarialnego.

 • Po co kupować i sprzedawać mieszkanie za tę samą cenę?

  Podatnik pyta izbę skarbową, czy jeśli sprzeda mieszkanie po cenie równej tej, za jaką je kupił, powstanie dochód? Izba skarbowa odpowiada - zgodnie z prawdą - że dochodu nie będzie, nie będzie też podatku. Pytanie tylko, jaki cel ma transakcja, która nie przyniesie sprzedającemu żadnego dochodu?

 • Przyjęcie darowizny, spadku, zakup i sprzedaż nieruchomości – to sytuacje, które budzą wątpliwości Czytelniczek.

 • Spłata udziałów w mieszkaniu wolna od podatku

  Nie ma podstaw do opodatkowania spłaty udziałów w mieszkaniu pozostałych spadkobierców, jeśli spłata będzie wynosiła tyle samo, co udziały w spadku. W takiej sytuacji nie można mówić o wzbogaceniu się względem odziedziczonego majątku, zatem tym bardziej o pojawieniu się podatku dochodowego do zapłaty - stwierdził fiskus.

 • ...mieszka z rodzicami, komornik ma prawo wejść do mieszkania i dokonać zajęcia znajdujących się tam ruchomości, zakładając, że jest to własność dłużnika. Podobnie jest w przypadku osoby niespokrewnionej zameldowanej w lokalu. Co zrobić, by tego uniknąć? Przede wszystkim przygotować dokumenty (np.: faktury, rachunki, umowy sprzedaży ratalnej itp.), które potwierdzą, do kogo należą przedmioty...

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Skąd Polacy biorą gotówkę na zakup własnych "czterech kątów"?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać.

 • ...cywilno- prawnych, a zbywca podatek dochodowy (w tym przypadku zapłaci pani podatek od każdej przekazywanej przez obdarowanego sumy). Druga możliwość (bardziej korzystna dla osoby obdarowanej) to(...) nieruchomość na warunkach określonych w umowie. Może się w niej znaleźć np. zapis, że poprzedni właściciel może korzystać z mieszkania w zakresie takim jak wcześniej. Nowy właściciel może zająć dom dopiero po...

 • Fiskus żąda podatku od mieszkania przekazanego bankowi za niespłacony kredyt hipoteczny

  Kogo nie stać na spłatę kredytu hipotecznego, musi być przygotowany na podwójną stratę. Nie dość, że będzie musiał przekazać bankowi swój dom lub mieszkanie, to jeszcze o swoje upomni się urząd skarbowy.