• Informacje na temat:

  podatek od sprzedaży nowego mieszkania

Artykuły na temat: podatek od sprzedaży nowego mieszkania
 • Rodzice mieli własnościowe mieszkanie. Mama zmarła w 2003 r., tata w 2009 r. Spadek przypadł mnie i bratu. Czy jeśli sprzedamy mieszkanie, to będziemy płacić podatek?

 • Nie każde mieszkanie daje prawo do zwolnienia z podatku dochodowego

  Potrzeba pięciu lat między zakupem a sprzedażą nieruchomości, aby uniknąć podatku dochodowego. Ale nawet ci, którzy nie odczekali takiego okresu, mogą uniknąć podatku, jeśli uzyskaną kwotę przekażą na własne cele mieszkaniowe. Z tym, że należy pamiętać, że nie każda inwestycja we własne lokum spełnia wymagania fiskusa.

 • ...mieszkania, a dopiero potem sprzeda to, które odziedziczyła po ojcu – o ile zapłata za nowe lokum nastąpi dopiero po sprzedaży tego „starego”. Taki zapis należy wprowadzić w akcie notarialnym(...) Odpowiada nasz ekspert, mecenas Janusz Górski: Z zasady przychody ze sprzedaży nieruchomości nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych – pod...

 • Zamień mieszkanie na większe za 12 tysięcy złotych

  Prowizje, opłaty i podatki to koszty, na które musi przygotować się rodzina chcąca sprzedać mniejsze mieszkanie, a potem kupić większe. Łącznie koszty te mogą pochłonąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak je ograniczyć? Zamiast sprzedaży starego mieszkania i zakupu nowego lokum trzeba przeprowadzić transakcję zamiany - szczegóły przedstawia Lion's Bank.

 • Kredyty hipoteczne i związane z tym opłaty

  ...akty notarialne kupna-sprzedaży nowego mieszkania często liczą po kilkadziesiąt stron a trzeba zapłacić za trzy wypisy. – Wszystkie dodatkowe koszty dla nowego mieszkania wyniosą co najmniej 9-11 tys(...) pośrednictwem agencji nieruchomości, trzeba jej zapłacić prowizję, zwykle 2,5-3 proc. wartości mieszkania. Kupujący opłaca także taksę notarialną oraz podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), który wynosi...

 • Czy zakup wyposażenia domu pozwala oszczędzić na podatkach?

  Wydatki na remont można odliczyć od przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania. Tyle że sama modernizacja nie oznacza, że w takim lokalu można już mieszkać. Potrzebne są meble i sprzęt AGD, aby można było mieszkać. Ale czy te wydatki pomniejszają podatek?

 • Kariera: Powrót do tej samej rzeki

  ...stanowisko kierownika sprzedaży na środkową Polskę. Oferta była nader kusząca, tyle tylko że obarczona jednym mankamentem - koniecznością przeprowadzki do Warszawy, dokąd firma przenosiła operacje łódzkiego oddziału, w którym pracował cztery lata. Maersk zapewniał atrakcyjny pakiet, mający zrekompensować mu trudy mieszkania w stolicy i rozłąkę z rodziną. - Ale właśnie urodziło się nam dziecko...

 • Zakup dwóch mieszkań także daje prawo do ulgi w podatku

  Warszawski Sąd Administracyjny uznał, że zakup dwóch mieszkań za środki uzyskane ze sprzedaży jednej nieruchomości daje podatnikowi zwolnienie z konieczności zapłacenia PIT. Ustawodawca bowiem nie zapisał w ustawie ograniczeń, dotyczących liczby nabywanych mieszkań, jak również nie nakazał natychmiastowego zasiedlenia nowego lokalu - wynika z analizy Tax Care.

 • Wybranie drugiego zawodu

  ...dotychczas z szerokiej perspektywy, uwzględniając założenie firmy, kupienie istniejącej firmy, objęcie franczyzy lub znalezienie sobie zupełnie nowego rodzaju stanowiska w firmie. - Sprawdziłam wszystko(...) ogół raczej obawiają się ryzyka, więc preferują często "sprawdzony pomysł", jakim są franczyzy - twierdzi Ronald Hoxter, prezes firmy Mill Creek Partners, która pośredniczy w sprzedaży i kupnie spółek...

 • Kupujesz mieszkanie? Musisz o tym pamiętać!

  O czym należy pamiętać kupując mieszkanie na rynku pierwotnym i wtórnym? Oto pięć wybranych faktów odnośnie każdego z segmentów mieszkań przygotowane przez sieciową agencję Metrohouse i portal RynekPierwotny.pl.