• Informacje na temat:

  podatek od zakupu akcji pracowniczych

Artykuły na temat: podatek od zakupu akcji pracowniczych
 • Jak gromadzić oszczędności?

  .... Można wybrać wariant polegający na zaokrąglaniu sum lub oprocentowaniu wszystkich transakcji, czy też obciążanie ich stałą kwotą. Ile można w ten sposób zaoszczędzić? Wszystko zależy od liczby przeprowadzonych transakcji. Może to być 50 zł, ale i ponad 200 zł. 3. Banki oferują również specjalne konta celowe, na które można regularnie przekazywać określoną kwotę. Wyznaczony cel to najlepsza...

 • Belka na drodze

  Podatek od zysków kapitałowych jest jedną z kul u nogi polskiego rynku kapitałowego. Czy tą najcięższą? Jak się jej pozbyć? Albo jak sprawić, żeby chociaż straciła na wadze? Podatek tymczasowy obowiązuje już 16 lat!. W przyjętej przez Radę Ministrów w lutym 2017 r. Strategii na rzecz Odpowiedzianego Rozwoju znalazła się koncepcja obniżenia stawki opodatkowania dochodów z inwestycji

 • Czy otrzymany przez absolwenta upominek w formie długopisu lub pióra z wygrawerowanym logo przedsiębiorcy, o wartości nieprzekraczającej 200 zł będzie podlegał zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PDOF?

 • NSZZ "Solidarność" przeprowadził akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

  We wtorek, w wielu miastach w kraju NSZZ "Solidarność" przeprowadził skoordynowaną akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. By projekt trafił pod obrady parlamentu, trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Akcja potrwa do końca miesiąca.

 • Fakturowe oszustwa: Na stacjach benzynowych trwa nielegalna wymiana paragonów

  Mimo akcji "Weź paragon ze sobą" na stacjach paliwowych trwa nielegalna ich wymiana na faktury. Skarbówka o tym wie i zapewnia, że sięga po wszelkie możliwe sposoby karania.

 • PFR - zmiany w emeryturach gotowe

  W ciągu miesiąca reforma systemu emerytalnego może wkroczyć na ścieżkę legislacyjną - poinformował szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Paweł Borys, był dyrektorem zarządzającym w PKO BP, w 2016 objął stanowisko prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. .

 • Rewolucja w III filarze. Co oznacza dla nas Polski Fundusz Rozwoju?

  - Chcemy przeciąć węzeł gordyjski w sposób uczciwy dla ludzi - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)

 • Wybory w Stanach Zjednoczonych 2016: Nie chodzi o ekonomię

  Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 8 listopada. Obecnie, zarówno na szczeblu krajowym, jak i stanowym demokraci mają niewielką przewagę.W USA i PKB, i rzeczywiste wynagrodzenia rosną, a stopa bezrobocia jest najniższa w historii. Skoro więc stan gospodarki nie jest głównym tematem kampanii wyborczej, na co powinni zwracać uwagę inwestorzy.

 • Spółki z grupy Polskiego Holdingu Farmaceutycznego zaczęły wydawać akcje pracownicze. Pod bramami firm natychmiast pojawili się kupcy. Oferują za jedną od 2 do 25 zł. Chętnych do sprzedaży nie brakuje.