• Informacje na temat:

  podatek pit

Artykuły na temat: podatek pit
 • Jeśli działka rolna jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, przy jej sprzedaży trzeba zapłacić podatek dochodowy.

 • Plany zmian w podatkach nabierają kształtów. Nie tylko niższa stawka PIT

  Nie tylko niższa, 17-procentowa stawka PIT, ale i wyższe, niż pierwotnie planowano, koszty uzyskania przychodów. Taki ostateczny kształt mogą przybrać rządowe zmiany w podatkach.

 • ...o wspólne rozliczenia z małżonkiem lub dzieckiem, które podatnik samotnie wychowuje). Na podstawie złożonego przez pracownika PIT-12 pracodawca wylicza podatek roczny na formularzu PIT-40(...) łączył zatrudnienie w kilku różnych firmach, musi sam wypełnić PIT. Jeśli ktoś zalicza się do grupy, którą pracodawca może rozliczyć, powinien złożyć u niego oświadczenie PIT-12

 • PIT Last Minute: Dojeżdżasz do pracy? Obniż PIT za 2016 r. o 150 zł

  Jeśli na imienny bilet komunikacji podmiejskiej podatnik wydawał w zeszłym roku ponad 139 zł miesięcznie, może zaoszczędzić na rocznym PIT w Warszawie 153 zł, a w Poznaniu 129 zł - przypomina Tax Care w ramach cyklu "PIT Last Minute". Na ulgę nie mogą liczyć dojeżdżający do pracy rowerem.

 • W jakim przypadku podczas rozliczenia PIT-u można odliczyć wydatki poniesione na dojazdy do pracy? Magdalena z Gdyni.

 • Sejm będzie kontynuował prace nad uproszczeniami w rozliczeniach PIT

  Sejm będzie kontynuował prace nad projektem uproszczeń w rozliczeniach PIT. W środę posłowie zdecydowali, że projekt nowelizacji ustawy o PIT nakładający na fiskusa obowiązek wypełniania deklaracji za podatników trafi do Komisji Finansów Publicznych.

 • ..., a zapłacenie długu jeszcze ją pogorszy, to może w urzędzie skarbowym złożyć wniosek o umorzenie przypadającego na niego podatku po zmarłym. Postępowanie kończy się, gdy urząd sprawę umorzy lub podatek zostanie...

 • MF: Ostatnie chwile na złożenie PIT-12

  - Pracownicy, którzy chcą, aby pracodawca złożył za nich deklarację podatkową i rozliczył podatek dochodowy, muszą do 11 stycznia poinformować o tym swojego pracodawcę składając dokument PIT-12 - przypomina ministerstwo finansów.

 • Rozlicz swój PIT przez internet

  ...sprzętu. Takie dostała odgórne polecenie. Podatek dochodowy 1 Dzięki aplikacji e-Deklaracje Desktop na jednym komputerze może wypełniać i przechowywać PIT-y kilka osób(...) – przed wypełnieniem i wysłaniem formularza PIT (by ją zainstalować wystarczy kliknąć w podany link); – instalujemy aplikację e-Deklaracje Desktop; – wypełniamy odpowiednią deklarację podatkową...

 • Jak uregulować podatek z PIT za 2015 rok?

  Podatek wykazany w PIT za 2015 rok może uregulować podatnik, członek najbliższej rodziny lub inny podmiot. Płatności dokonuje się przelewem lub gotówką. Zobowiązanie wynikające z zeznania podatkowego można również pokryć nadwyżkami posiadanymi w innych podatkach.