• Informacje na temat:

  podatek vat 2013

Artykuły na temat: podatek vat 2013
 • Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały podatek VAT od aut „z kratką”. Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy.

 • Jarosław Neneman: VAT jest problemem

  - Dochody z akcyzy i podatków dochodowych są lepsze, ale VAT jest problemem. Dzięki odwróconemu VAT na elektronikę wpływy z tego podatku powinny się poprawić w drugiej połowie roku - mówił w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman.

 • Oficjalne, przydatne np. w sądzie, interpretacje dotyczące obowiązujących w całym kraju podatków (np. VAT, PIT i CIT) wydaje minister finansów.

 • Witold Modzelewski: Jak uszczelniano VAT w Polsce?

  Pod koniec swoich rządów liberałowie przypomnieli sobie o gigantycznych stratach, do których doprowadzili demolując system podatkowy, w tym zwłaszcza podatek od towarów i usług. Musieli przyznać, że(...) do ustawy o VAT), a luka w tym podatku w 2015 r. wzrosła aż do 50 mld zł.

 • ...autorskiego). W takim przypadku realne dochody wykonującego działo wynoszą 9100 zł przez cały rok (rzeczywisty koszt zlecającego dzieło to tylko 10 000 zł). Co prawda od 2013 r. obowiązuje limit(...) rzeczywisty koszt dla spółki w tej wysokości, oraz nie stanowi podstawy do odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. W konsekwencji, od takiego wynagrodzenie pobierany jest tylko podatek...

 • Czy w 2018 r. stawki VAT zostaną obniżone?

  Obecne stawki VAT (23% i 8%) obowiązują od 1 stycznia 2011 r. (wcześniejsze stawki wynosiły 22% i 7%). Z nowelizacji ustawy o VAT, która podwyższyła stawki VAT wynikało, że będą one obowiązywały do końca 2013 r., ale kolejne nowelizacje ww. ustawy wydłużały okres stosowania wyższych stawek VAT (obecnie - do końca 2018 r.).

 • Prawo do zwrotu podatku VAT na materiały budowlane przysługuje osobom fizycznym, które poniosły wydatki na remont, modernizację domu lub mieszkania. Dowiedz się, za co i ile możesz odliczyć.

 • MF zmuszone do zmian w VAT. Na niższy podatek będziemy musieli poczekać

  Obowiązujące podwyższone stawki staną się normą, za to mają być automatycznie obniżane w czasie gospodarczej prosperity - taki wariant zmian w przepisach jest rozważany w Ministerstwie Finansów.

 • W tym roku zmiany w prawie najbardziej odczują osoby, które mają firmy. Od lat nie było tak istotnych zmian w przepisach o podatku VAT jak te, które właśnie weszły w życie. Niestety, na tych zmianach najwięcej zyska fiskus, a stracą firmy i my, konsumenci.

 • Obniżki VAT w 2017 r. nie będzie? Wszystko zależy od budżetu

  Spadek stawek o 1 pkt procentowy gwarantuje obowiązująca ustawa o VAT. Do niedawna można było być pewnym obniżki, bo taką wolę deklarowali politycy PiS. Ale teraz w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że nie można wykluczyć zmiany ustawy tak, by stawki jednak pozostały na obecnym poziomie.