• Informacje na temat:

  podatek vat na artykuły spożywcze

Artykuły na temat: podatek vat na artykuły spożywcze
 • Rumunia: Rząd obniżył stawkę podatku VAT na artykuły żywnościowe

  Władze Rumunii obniżyły stawkę podatku VAT na artykuły żywnościowe i napoje bezalkoholowe z 24 do 9 procent, co ma spowodować spadek cen detalicznych tych towarów. Decyzja weszła w życie w poniedziałek.

 • Koniec z obniżonymi stawkami VAT?

  Ministerstwo Finansów potwierdza w przekazanym CP PAP PAP komunikacie, że "dostrzega potrzebę wprowadzenia zmian, które uproszczą system stosowanych stawek podatku VAT i wyeliminują systemowe niedoskonałości struktury obniżonych stawek VAT". Zdaniem doradców podatkowych, ujednolicenie stawek VAT może być "prawdziwym szokiem dla naszych konsumentów.

 • Szefowa Federalnego Urzędu Ochrony Środowiska domaga się podwyższenia stawek podatku VAT na mięso i mleko. Dla dobra środowiska. Piątkowe (06.01.2016) wydania niemieckich gazet komentują.

 • Resort finansów sprawdza, czy wzrost eksportu do Czech nie wiąże się z wyłudzeniami VAT

  Fiskus bada przyczyny olbrzymiego wzrostu eksportu niektórych towarów do Czech; może się to wiązać z przestępstwami VAT. Zauważono np., że przez cztery miesiące br. wysłaliśmy do Czech "odbiorniki radiowe z systemem RDS " za 60 mln zł, w tym samym okresie ub. roku - za 11 tys. zł.

 • Nowa matryca stawek VAT trafi na głosowanie

  Projekt zmieniający matrycę stawek VAT trafi na głosowanie, wnioski o odrzucenie go w pierwszym czytaniu złożyły w środę kluby Kukiz'15, PSL-UED i Nowoczesna. Ich zastrzeżenia budzi podwyższenie do 23 proc. stawki VAT na napoje, które mają do 20 proc. wkładu owocowego.

 • PiS wycofuje się z nowej matrycy VAT

  Prawo i Sprawiedliwość tymczasowo rezygnuje z flagowej ustawy minister finansów Teresy Czerwińskiej. Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM, stało się tak z powodu nacisków rolników. Chodzi o nową ustawę o nowej matrycy podatku VAT, która porządkowała cały system, ale też podnosiła opodatkowanie między innymi napojów owocowych.

 • Podatek VAT na świeże mleko, jajka i drób został na Węgrzech obniżony od początku roku. Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa nie wykluczył we wtorek dalszych obniżek w przyszłości.

 • Przynależność podatnika do Podatkowej Grupy Kapitałowej a termin stosowania JPK

  Przynależność podatnika do Podatkowej Grupy Kapitałowej nie ma wpływu na określenie jego statusu przedsiębiorcy w kontekście czasowego wyłączenia niektórych podmiotów spod obowiązku przekazywania informacji o prowadzonej ewidencji VAT w postaci JPK.

 • Handel detalicznie zabetonowany

  Rynkiem obrotu detalicznego rządzą wielkie podmioty, zależne od zagranicznego kapitału. Dzisiaj dla polskiego przedsiębiorcy start od zera na tym rynku jest z góry skazany na klęskę.

 • Lubelskie: Towary za 2,21 mld zł wywiezione z Polski w systemie Tax Free w ubiegłym roku

  Towary wartości ponad 2,21 mld zł wywieźli z Polski w ubiegłym roku przez przejścia graniczne w Lubelskiem obcokrajowcy korzystający z systemu Tax Free. To o 600 mln zł więcej niż pięć lat temu.