• Informacje na temat:

  podatek z akcji

Artykuły na temat: podatek z akcji
 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...maszyny na pewnym poziomie - np. takim, jak zarobki człowieka, którego zastąpił - i od tej sumy będziemy naliczać podatek. A ponieważ robot nie pobiera pensji (to oszczędność właściciela), możemy nawet(...) ułamek, który można przypisać maszynie - i od tego naliczał podatek? Koszmar. Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie jednorazowej daniny, którą by płacono od montażu (zatrudnienia?) robota w danej firmie...

 • Podatek od transakcji dobije nasz parkiet

  GPW liczy na wzrost płynności i chce pozyskiwać nowych klientów i emitentów. Do najważniejszych zagrożeń na przyszłość zalicza zapowiadany podatek od transakcji i przyszłość OFE.

 • Dochodów ze sprzedaży papierów wartościowych, np. akcji, obligacji na giełdzie, nie łączy się z innymi. Należy(...) oraz inne ewentualne koszty poniesione dla osiągnięcia przychodu z akcji. Gdy poniósł Pan takie koszty, powinny zostać wpisane do rubryki PIT-38. Jeżeli na sprzedaży akcji zarobił Pan 10 tys. zł, to...

 • Podatek bankowy ograniczy akcję kredytową

  Przez nowe podatki akcja kredytowa banków będzie rosła wolniej, a sieci handlowe przerzucą koszty na dostawców i klientów - uważa Jakub Borowski główny ekonomista Crédit Agricole.

 • Największa sieć supermarketów podnosi pensje. W USA

  ...nie tylko 300 milionów rocznie, podczas gdy jej zyski z obniżki podatków wyniosą miliardy dolarów. Ubiegłoroczne dochody Walmarta wyniosły 500 miliardów dolarów, a ceny akcji koncernu wzrosły o 40

 • Przewodnik po wirtualnych rozwiązaniach i realnych podatkach: bitcoiny, crowdfunding, aplikacja uber

  "Wykopałeś" bitcoina? A może dostałeś zastrzyk gotówki z akcji crowdfundingowej? Pamiętaj o formalnościach. Od sprzedaży bitcoinów trzeba zapłacić VAT, a od dochodu uzyskanego z crowdfundingu czy Ubera trzeba odprowadzić podatek.

 • Mam gdzieś to państwo

  Jest stolarzem. Prowadził firmę, płacił podatki i składki. Walczył ponad dwa lata, ale państwo zabierało za dużo. Zwinął interes i teraz na czarno robi schody, meble i szafki. - Ja się pracy nie boję, fach mam. Tylko wk...a mnie chciwość państwa. Mojego państwa. Tylko jakie ono moje? - nie kryje żalu. Z właścicielem zakładu stolarskiego (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) rozmawia Rafał...

 • Nowe podatki mogą zaszkodzić całej gospodarce

  Główmy ekonomista Crédit Agricole uważa, że gospodarcze postulaty PiS będą kosztowały znacznie więcej, niż twierdzi partia. Według partii 9 mld zł ma pochodzić z podatku VAT - to wyliczenie opierające się na tym, że 23 proc. z 39 mld zł trafi z powrotem do kasy państwa. Taki rachunek nie uwzględnia jednak chociażby tego, że nie wszystkie produkty są objęte 23-proc. VAT-em.

 • Księgowość jest kobietą. A inne specjalizacje?

  Na jednego internautę - mężczyznę, który szuka pracy w księgowości, podatkach czy audycie przypada niemal pięć kobiet. Zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn chciałoby również pracować w służbie zdrowia czy human resources - takie tendencje wynikają z analizy bazy zarejestrowanych użytkowników serwisu Pracuj.pl.

 • Ministerstwo Finansów: Podmioty objęte programami naprawczymi nie będą objęte podatkiem bankowym?

  Resort finansów chce, by podmioty objęte programami naprawczym nie były objęte tzw. podatkiem bankowym. Ministerstwo widzi potrzebę prac nad niektórymi zapisami proponowanej ustawy - poinformował wiceminister finansów Konrad Raczkowski.