• Informacje na temat:

  podatek ze sprzedazy akcji

Artykuły na temat: podatek ze sprzedazy akcji
 • Dochodów ze sprzedaży papierów wartościowych, np. akcji, obligacji na giełdzie, nie łączy się z innymi. Należy(...) oraz inne ewentualne koszty poniesione dla osiągnięcia przychodu z akcji. Gdy poniósł Pan takie koszty, powinny zostać wpisane do rubryki PIT-38. Jeżeli na sprzedaży akcji zarobił Pan 10 tys. zł, to...

 • Podatek od sprzedaży detalicznej najbardziej uderzy w producenta obuwia CCC i spółkę odzieżową LPP

  Gino Rossi, Vistula i Eurocash nie powinny specjalnie ucierpieć z powodu podatku od sprzedaży detalicznej, głównie ze względu na swoją strukturę - uważa Marek Czachor, analityk Erste Securities Polska. Jego zdaniem nowa danina znacznie bardziej może się odbić na spółkach LPP i CCC.

 • Księgowość jest kobietą. A inne specjalizacje?

  Na jednego internautę - mężczyznę, który szuka pracy w księgowości, podatkach czy audycie przypada niemal pięć kobiet. Zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn chciałoby również pracować w służbie zdrowia czy human resources - takie tendencje wynikają z analizy bazy zarejestrowanych użytkowników serwisu Pracuj.pl.

 • Przewodnik po wirtualnych rozwiązaniach i realnych podatkach: bitcoiny, crowdfunding, aplikacja uber

  "Wykopałeś" bitcoina? A może dostałeś zastrzyk gotówki z akcji crowdfundingowej? Pamiętaj o formalnościach. Od sprzedaży bitcoinów trzeba zapłacić VAT, a od dochodu uzyskanego z crowdfundingu czy Ubera trzeba odprowadzić podatek.

 • 40 proc. firm przewozowych w Polsce ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników

  ...to darmowy przewóz bagażu - proponuje go co trzecia firma (34 proc). Równie często oferowane są zniżki ustawowe i zniżki przy okazji akcji promocyjnych (po 31 proc.). Ponad jedna czwarta firm ma w ofercie zniżki grupowe (27 proc.). Wysokość zniżek Zniżki proponowane przez przewoźników zwykle mieszczą się w przedziale 5-20 proc. Czasami - przy okazji prowadzonych akcji promocyjnych - przewoźnicy...

 • Plany zmian w podatkach nabierają kształtów. Nie tylko niższa stawka PIT

  Nie tylko niższa, 17-procentowa stawka PIT, ale i wyższe, niż pierwotnie planowano, koszty uzyskania przychodów. Taki ostateczny kształt mogą przybrać rządowe zmiany w podatkach.

 • ...skarbowe podliczyły też wstępnie dochody Polaków uzyskane z transakcji giełdowych. Z informacji przesłanych nam przez 14 izb wynika, że ubiegłoroczne zyski ze sprzedaży akcjibyły mniejsze niż rok(...). Łączna strata była jednak mniejsza i wyniosła 1,35 mld zł w porównaniu z 1,5 mld zł rok wcześniej. Spadek liczby dochodowych transakcji i wzrost tych, w których inwestorzy decydowali się zrealizować...

 • Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach. Niektóre są niekorzystne dla podatników

  Rząd przyjął cztery projekty zmian w podatkach. Będą nie tylko korzystne, ale też i niekorzystne dla podatników. Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) będzie złagodzony. Podobnie - wymogi raportowania schematów podatkowych. Niższa, 9-proc. stawka CIT nie będzie zależeć od rentowności.

 • Pieniądze w spadku. Co trzeba załatwić w banku, ZUS i OFE?

  ...spadkowej (czyli całego majątku, jaki pozostawił zmarły), ale osoba obdarowana musi od niej zapłacić podatek na zasadach ustawowych. Bez dokonania formalności spadkowych możemy także otrzymać pieniądze(...) maklerskim itp. należy przedstawić: - akt zgonu (ew. jego odpis) uczestnika funduszu lub właściciela akcji; - prawomocne postanowienie sądu o nabyciu spadku oraz postanowienie stwierdzające...

 • Unijny podatek cyfrowy. Duże zagrożenia, małe korzyści

  Unijni decydenci stoją przed decyzją wprowadzenia nowego podatku od usług cyfrowych. Warsaw Enterprise Institute w krytycznym opracowaniu wskazuje, że nowe obciążenia dla tak rozwojowej branży stoją w jawnej sprzeczności z ambitnymi planami polskiego rządu na rozwój innowacyjności i poprawę konkurencyjności polskiej gospodarki.