• Informacje na temat:

  podatki vat w polsce

Artykuły na temat: podatki vat w polsce
 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...socjalu. Ale jeśli nie masz ropy, to - jak w Belgii, gdzie socjal to 29 proc. PKB - podatki muszą odpowiednio dużo zżerać tego, co wypracujesz (w Belgii stanowią 55 proc. kosztów pracy). Albo we(...) kupujesz więcej i drożej, bo cię na to stać, to zapłacisz więcej podatku, np. VAT. Są w OECD kraje, które wolą finansować wydatki socjalne właśnie w taki sposób, odpuszczając nieco opodatkowanie pracy...

 • Brzeziński: W Polsce należy wprowadzić podatek katastralny

  W Polsce należy wprowadzić podatek katastralny - powiedział PAP prof. Bogumił Brzeziński. Opierając się na wyliczeniach ekonomistów, jest sceptyczny co do tego, czy po wprowadzeniu wszystkich działań naprawczych uda się ograniczyć lukę VAT o więcej niż 30 proc. rok do roku.

 • ...skalą podatkową, prawo do kwoty wolnej od podatków, prawo do wspólnego rozliczenia z małżonkiem) lub zgodnie z tzw. podatkiem liniowym w oparciu o stawkę 19 proc. (jedna stawka do całej podstawy(...), podatnik ma prawo zaliczyć w koszty podatkowe wydatki związane z tą działalności, jak również jest uprawniony do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupionych dóbr lub usług służących czynnościom...

 • Witold Modzelewski: Jak uszczelniano VAT w Polsce?

  do ustawy o VAT), a luka w tym podatku w 2015 r. wzrosła aż do 50 mld zł.

 • Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały podatek VAT od aut „z kratką”. Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy.

 • Potrzebujemy nowej ustawy o podatku VAT?

  Siódme miejsce na świecie, pierwsze w Europie - nasz system podatkowy znajduje się w czołówce najbardziej nieprzejrzystych. Jednym z problemów jest podatek VAT. "Nie można dłużej pozwalać, by uczciwi(...) Enterprise Institute podczas prezentacji raportu "VAT-kluczowy problem polskiego systemu podatkowego".

 • ...nabytku. Korzystne rozwiązanie. Jeżeli samochód kupisz od firmy, która jest płatnikiem VAT (może to być np. komis motoryzacyjny lub przedsiębiorstwo, które wymienia swoją flotę samochodową), będziesz(...) naszego kraju. Gdy przebywasz w Polsce i kupisz auto na zagranicznej aukcji, podatek zapłacisz. Urząd upomni się o PCC także wtedy, jeśli nabędziesz samochód sprowadzony przez kogoś do Polski...

 • Jarosław Neneman: VAT jest problemem

  - Dochody z akcyzy i podatków dochodowych są lepsze, ale VAT jest problemem. Dzięki odwróconemu VAT na elektronikę wpływy z tego podatku powinny się poprawić w drugiej połowie roku - mówił w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman.

 • Raport: Polska wśród liderów branży usług dla sektora finansowego

  Polska w zakresie usług dla branży finansowej zajmuje czołową pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - wynika z raportu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL). Zdaniem ekspertów, w najbliższych latach możemy umocnić się na tej pozycji.

 • KE proponuje więcej swobody w ustalaniu stawek VAT

  Komisja Europejska przedstawiła w czwartek projekt zmiany przepisów dotyczących podatku VAT. Chce, by państwa członkowskie miały większą swobodę w ustalaniu stawek. Zniknąć ma lista wyjątków towarów i usług, które mogą być objęte niższym podatkiem.