• Informacje na temat:

  podatnik info

Artykuły na temat: podatnik info
 • Fiskus nie zwróci podatnikom pieniędzy, bo jemu przydadzą się bardziej

  przydadzą się bardziej państwu niż podatnikom.

 • Wójcik: Wykorzystajmy elektroniczne opaski dla unikających płacenia alimentów

  Wykorzystajmy elektroniczne opaski dla osób unikających płacenia alimentów - zaproponował w poniedziałek wiceszef MS Michał Wójcik. Według niego ograniczyłoby to koszty oraz możliwość nadużyć.

 • JPK: Pamiętaj, wysyłamy tylko wersję (3)

  Do dziś mikroprzedsiębiorcy po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT), który przesyła się wyłącznie elektronicznie. W tym celu resort cyfryzacji zachęca, by założyć Profil Zaufany, który ułatwi to zadanie. Za jego brak, przewidziane są sankcje od 210 zł do 42 000 zł w przypadku wykroczenia, i od 700 zł do nawet wielomilionowych kar, jeśli czyn zostanie uznany za przestępstwo skarbowe.

 • Na Telewizję Polską przeznaczymy miliard złotych

  - Minister kultury i dziedzictwa narodowego nie może wydawać zarządowi TVP S.A. wiążących poleceń dot. prowadzenia spraw spółki, stąd też nie odpowiada za wyniki oglądalności i za inne działania spółki - powiedział w Sejmie wiceminister kultury Paweł Lewandowski.

 • Rząd idzie na odsiecz rolnikom i producentom

  Podczas dzisiejszego posiedzenia rząd zaakceptował projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Przyjęto również uchwałę w sprawie programu pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich, w których powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi wraz z rozporządzeniem zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji...

 • Ziobro: Przygotujemy projekt ustawy o odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych

  Nałożenie kary do 30 mln zł na firmy za przestępstwa i powodowanie szkód przewiduje przygotowywany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy o odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych. Według szefa resortu, w szczególnych przypadkach, kary mogłyby sięgać 50 mln zł. zapowiedział w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 • Rolnictwo: Program"krowa plus"bez rewolucji

  Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kilka dni temu swoje propozycje dla polskiego rolnictwa. Wsparcie lepszego traktowania zwierząt hodowlanych to z jednej strony krok w dobrym kierunku, z drugiej - zdecydowanie zbyt mało, by naprawić zepsuty system produkcji żywności oceniają eksperci Greenpeace.

 • Ekspansja zagraniczna. Aspekty prawne - gdzie szukać pomocy?

  W poprzednim artykule omawialiśmy aspekty związane z podjęciem decyzji o rozpoczęciu eksportu. Analiza dotychczasowej działalności, pytanie o pozycję na rynku krajowym, określenie mocnych i słabych stron firmy oraz opracowana strategia w sytuacjach kryzysowych pomogą nam ocenić, czy jesteśmy w stanie wywalczyć mocną pozycję zagranicą.

 • Pomiędzy wrześniem 2010 a wrześniem 2011 r. w kategorii serwisów podatkowych dokonała się mała rewolucja. Na rynku pojawili się nowi gracze, dotychczasowi leaderzy zestawień nie potrafili przekuć na zasięg swojego doświadczenia i zasobów.