• Informacje na temat:

  podwyżka stóp procentowych

Artykuły na temat: podwyżka stóp procentowych
 • Starczewska-Krzysztoszek: Bezrobocie spadnie, będą podwyżki

  ..., z racji malejących stóp procentowych, muszą szukać różnych rozwiązań, które będą powodowały, że koszty nie będą rosły. To oznacza, że banki będą przechodzić w coraz większym stopniu na obsługę...

 • Wzrost na Wall Street po podwyżce stóp procentowych

  Amerykańskie giełdy zareagowały wzrostem na decyzję Fed o podniesieniu stóp proc. i komunikat zapewniający o stopniowym i łagodnym cyklu dalszych podwyżek. W ocenie analityków Rezerwa Federalna zachowała się zgodnie z oczekiwaniami rynku, co uspokoiło inwestorów.

 • ...potwierdzają słuszność wyprzedzającej podwyżki stóp procentowych, zanim inflacja przekroczyła cel NBP. Ten proces będzie kontynuowany, kolejna podwyżka nastąpi w sierpniu, kolejna w czwartym kwartale(...). - W dalszej perspektywie wzrosło prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych, jednak nie spodziewam się, by miało do nich dojść w lipcu czy sierpniu. RPP będzie raczej skłonna czekać, co pokażą...

 • Podwyżka stóp procentowych w USA może dopiero na początku przyszłego roku

  Zapowiadana podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie spowoduje odpływ kapitału z rynku akcji w stronę dającego bardziej bezpieczny zwrot dolara. Zdaniem Rafała Sadocha z Domu Maklerskiego mBanku wydarzenie to może być przesunięte jednak nawet na początek przyszłego roku. Duży wpływ na decyzję w tej sprawie ma wynik referendum w Wielkiej Brytanii.

 • Przedsiębiorstwa podwyżki dają niechętnie

  Firmy nie zwiększyły zatrudnienia w maju, a podwyżki wynagrodzeń były mniejsze od oczekiwanych. Wzrost inflacji do 5 proc. był więc najprawdopodobniej wywołany czynnikami podażowymi, bo presji płacowej nie widać. To mocny argument dla zwolenników dłuższej przerwy w cyklu podwyżek stóp procentowych.

 • Rezerwa Federalna podjęła decyzję odnośnie do stóp procentowych w USA

  Amerykańska Rezerwa Federalna utrzymała główną stopę procentową w przedziale 1,25-1,50 proc. - podano w komunikacie. Fed oczekuje dalszych stopniowych podwyżek stóp procentowych. Decyzja o stopach procentowych była zgodna z oczekiwaniami.

 • GUS: Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 14,0 procent

  ...roku możliwe, że znajdzie się w okolicach 13 proc., a może nawet poniżej. Opublikowane w poniedziałek dane nie będą miały wpływu na marcową decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych(...) Pieniężnej zmieni komunikat. Nadal spodziewam się, że do pierwszej podwyżki stóp procentowych dojdzie pod koniec br."

 • Możliwa podwyżka stóp procentowych w Polsce

  Jeżeli inflacja zrealizuje się jak w lipcowej projekcji, to pod koniec 2019 r. jest możliwe złożenie wniosku o podwyżkę stóp procentowych - zapowiedział PAP Biznes członek RPP Łukasz Hardt. Lipcowa projekcja inflacji pokazuje, że niemal w całym jej horyzoncie inflacja będzie utrzymywać się powyżej 2,5 proc. i dopiero pod koniec 2021 r. zejdzie w okolice celu.

 • Największe podwyżki w ubogich regionach

  ...wynagrodzeń w tych województwach był najwyższy i wyniósł 4,6-5,7 proc. przy przeciętnych podwyżkach wynoszących 4,3 proc. Przy tym z wyjątkiem Wielkopolski i woj. łódzkiego zarobki najbardziej...

 • Inwestorzy spodziewają się, że już na dzisiejszym posiedzeniu FED podniesie stopy procentowe. Byłaby to pierwsza taka decyzja od 2006 roku. Konsensus rynkowy zakłada podwyżkę o 25 punktów bazowych i taki ruch w dużej mierze został już uwzględniony w cenach instrumentów finansowych. Rynek z niecierpliwością czeka jednak na towarzyszący decyzji komunikat, w którym Rezerwa Federalna przedstawi swoje plany dotyczące przyszłej polityki monetarnej.