• Informacje na temat:

  podwyżki emerytur w 2015

Artykuły na temat: podwyżki emerytur w 2015
 • Zmiany w emeryturach i rentach w 2015 r.

  ...1 marca 2015, jak co roku, będzie waloryzacja świadczeń. Ale tym razem po nowemu. Na co mogą liczyć emeryci i renciści?

 • Projekt dotyczący waloryzacji rent i emerytur w 2015 r.

  Projektem ustawy zmieniającej zasady waloryzacji rent i emerytur w 2015 r. zajmie się dzisiaj Stały Komitet Rady Ministrów. Projekt zakłada, że w przyszłym roku minimalna kwota podwyżki wynieść ma 36 zł. Według MPiPS, zyska na tym ponad 90 proc. emerytów.

 • Zakończony spór o płace i emerytury w Lufthansie

  ...​Lufthansa i związek zawodowy UFO, zrzeszający personel kabinowy największego niemieckiego przewoźnika lotniczego, przyjęły we wtorek propozycje rozjemcy Matthiasa Platzecka, kończąc trwający trzy lata spór zbiorowy o płace, warunki pracy i emerytury.

 • Podwyżki emerytur? Możliwe jedynie jednorazowe świadczenie

  Najbardziej prawdopodobny wariant podwyżek to jednorazowe dodatki dla emerytów i rencistów.

 • Zgodnie z nowelizacją ustawy o świadczeniach emerytalnych i rentowych zmienią się nieco zasady podwyższania świadczeń. Od 1 marca 2015 r. wypłaty dla emerytów z FUS zostaną podwyższone(...) z tytułu waloryzacji dotycząca rent z powodu częściowej niezdolności do pracy i rent inwalidzkich III grupy wyniesie 27 zł, czyli 75% gwarantowanej minimalnej kwoty. Dla osób pobierających emeryturę...

 • Waloryzacja rent i emerytur: Świadczenia uwzględnią wzrost PKB

  Rosną szanse, że rząd trwale zmieni zasady waloryzacji rent i emerytur. Wzór na podwyżki może odnosić się do wzrostu gospodarczego.

 • Piotr Duda: Domagamy się podwyżek dla całej budżetówki, takiej jak dla służb mundurowych

  ...pracowników budżetówki na lepszych i gorszych, bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc. - powiedział Duda w TVP Info. Pytany, kto otrzymuje takie podwyżki, odpowiedział: - Chociażby służby mundurowe. - Ci, którzy prowadzą dialog przy stole negocjacji, nie osiągają nic, albo prawie nic, a ci, którzy wychodzą na ulicę osiągają prawie wszystko. Dlatego...

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".

 • NSZZ "Solidarność" domaga się podwyżek w budżetówce

  ...i Sprawiedliwości uchyla się od realizacji obietnic złożonych w kampanii wyborczej 2015 roku w zakresie wysokości kwoty wolnej od podatku dochodowego, waloryzacji wysokości zryczałtowanych kosztów uzyskania(...) zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, uchylenia wygaszania emerytur pomostowych, przyjęcia ustawy o Służbie Ochrony Kolei oraz wprowadzenia pluralizmu związkowego w Policji". W ocenie Komisji...

 • Jeśli rząd zostałby przy wskaźnikowej waloryzacji świadczeń, ci, którzy pobierają najniższe emerytury, w przyszłym roku mogliby dostać 30 groszy podwyżki.