• Informacje na temat:

  podwyżki rent w 2014

Artykuły na temat: podwyżki rent w 2014
 • Dzięki corocznej waloryzacji od 1 marca 2014 r. świadczenia rentowe i emerytalne wypłacane przez ZUS i KRUS będą wyższe. Jednak w tym...

 • Rząd zwiększy wskaźnik waloryzacji rent i emerytur

  Rząd przyjął propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w przyszłym roku, przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zdaniem ekspertów milion emerytów otrzymuje miesięcznie poniżej 1000 złotych. Zdaniem ekspertów prognozowana waloryzacja świadczeń wyniesie w przyszłym roku 0,88 proc.

 • Nowy rok zawsze przynosi nowości w przepisach. Tak będzie też w 2014 r. Na niektórych można zyskać, inne życia nie ułatwią... Radzimy co zrobić, by nie przegapić tego, co nam się należy.

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".

 • Podwyżka o 19 złotych to tani gest ministra pracy

  ...budżetu ok. 160 mln zł - dodał.  W 2014 roku świadczenie emerytalno-rentowe wzrosły o 1,6 proc.  Wskaźnik waloryzacji to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku(...). Oczywiście ostateczna decyzja należy do rządu - dodało źródło. Od 1 stycznia 2014 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wzrosło o 80 zł i wynosi 1680 zł brutto. Do 15 czerwca rząd ma ustawowy...

 • Renta dożywotnia dobrym sposobem na poprawę życia seniora?

  Średnio tysiąc złotych miesięcznie otrzymują polscy seniorzy, którzy zdecydowali się odstąpić mieszkanie za rentę dożywotnią - wynika z danych Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.

 • .... Emerytury, renty i inne świadczenia z ZUS-u Waloryzacja rent i emerytur odbywa się z automatu. Wysokość podwyżek świadczeń zależy m.in. od inflacji. Od 1 marca 2014 r. wzrosną(...) wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2014 r. (DzU z 2013 r. poz. 816). Uwaga! Niektóre osoby prowadzące własne firmy i zatrudniające pracowników, będą od 1 stycznia 20014 r. płacić wyższe składki do...

 • Koszty zmian mechanizmu waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2015 r.

  Sejm uchwalił dziś zmiany w mechanizmie zasad waloryzacji rent i emerytur w 2015 r. Pracodawcy RP opracowali materiał, który przedstawia szacunki organizacji dotyczące kosztów wprowadzonych rozwiązań w perspektywie przyszłych lat.

 • ZUS jak co roku zwaloryzował emerytury, renty i dodatki do tych świadczeń. Objaśniamy więc szczegóły podwyżek.

 • Jednorazowy dodatek emerytalny, czyli co zrobić, by seniorzy nie zjedli PO i rządu

  Wypłata jednorazowego, specjalnego dodatku - to pomysł zwiększenia emerytur, jaki pojawił się na zapleczu pani premier Kopacz. Standardowa waloryzacja emerytur i rent w 2016 r. będzie prawdopodobnie bardzo niska, stąd szukanie sposobów na podwyżkę. Ile miałby wynieść dodatek - nie wiadomo, bo to na razie tylko rozważania.