• Informacje na temat:

  podwyższenie alimentów

Artykuły na temat: podwyższenie alimentów
 • ...na nią bardzo wzrosły – skarżyła się koleżance. Ta skontaktowała Karolinę ze znajomym prawnikiem, który miał jej poradzić, co zrobić, by zmusić ojca do wyższych alimentów na podrastające dziecko. Sąd rodzinny batem na skąpych ojców – Skoro potrzeby dziecka wzrosły i są uzasadnione, a jego ojciec nie chce dobrowolnie więcej płacić, to o podwyższeniu alimentów może zdecydować sąd rodzinny...

 • Zmiany w egzekucji alimentów. Będą kary za nielegalne zatrudnienie alimenciarza

  Elektroniczny przepływ informacji w sprawie dłużników alimentacyjnych między służbami i instytucjami a komornikami sądowymi, sankcje za nielegalne zatrudnienie oraz aktywizacja zawodowa dłużników alimentacyjnych - te i inne zmiany przewiduje projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych.

 • Mam nastoletniego syna. Alimenty, które otrzymuję na niego (400 zł), były zasądzone kilka lat temu a wydatki przecież wzrosły. Wielokrotnie więcej wydaję chociażby na jedzenie – dzieci w jego wieku są ciągle głodne. Jak mogę starać się o podwyższenie alimentów? - Katarzyna z Przemyśla.

 • Chcą podwyższenia kryteriów uprawniających do świadczeń alimentacyjnych

  Wczoraj senacka komisja rozpoczęła prace nad zmianami w prawie alimentacyjnym. Zakłada ono podniesienie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z funduszu alimentacyjnego do 800 zł (z obecnych 725 zł) oraz podwyższenie maksymalnej kwoty tych świadczeń do 600 zł - przewiduje projekt senatorów PO.

 • ...zażądać jednak wyrównania do wysokości zapisanej w wyroku. O podwyższeniu alimentów może zdecydować sąd. PAMIĘTAJ! Bezpiecznym rozwiązaniem jest zawarcie ugody sądowej, ewentualnie wystąpienie do sądu o zmniejszenie albo podwyższenie alimentów.

 • Egzekucja alimentów: Sejm uchwalił nowe prawo

  Sejm uchwalił ustawę, która zakłada likwidację egzekucji administracyjnej oraz pozostawienie tylko egzekucji sądowej w stosunku do dłużników alimentacyjnych. Nowe prawo ma usprawnić odzyskiwanie należności wypłaconych z funduszu alimentacyjnego.

 • Od 6 lat dostaję od byłego męża alimenty na synka, ale te pieniądze już nie wystarczają. Dziecko rośnie i rosną wydatki na nie, a jeszcze od jesieni syn pójdzie do gimnazjum. Czy mogę na tej podstawie wystąpić o zwiększenie alimentów (dodam, że nigdy nie były podwyższane)? - pyta Elżbieta O. z Gdańska.

 • Jak wyliczyć alimenty na dziecko?

  Kwestia wysokości alimentów na dziecko często wiąże się z ciężkimi negocjacjami rodziców. Emocje, które towarzyszą rozstaniu się małżonków, utrudniają uzgodnienie kompromisowej kwoty. Warto zatem wiedzieć, co przy wyliczaniu świadczenia uwzględnia sąd.

 • Masz ustalone alimenty na dzieci, ale są zbyt niskie? Możesz złożyć wniosek o ich podwyższenie. Ważne, by dobrze go uzasadnić.

 • PiS forsuje projekt ustawy dotyczącej potrąceń z emerytur

  Poselski projekt ustawy dotyczący potrąceń z rent i emerytur został w środę skierowany do dalszych prac w podkomisji. Zakłada on podwyższenie kwoty wolnej od potrąceń, tak by emerytura pozostała po odliczeniu zobowiązań pozwalała na przeżycie.