• Informacje na temat:

  pojemniki do segregacji odpadów

Artykuły na temat: pojemniki do segregacji odpadów
 • ..., kartony, pojemniki, szkło, tekstylia) i ostateczna segregacja na wysypisku; pełne sortowanie odpadów już w gospodarstwach domowych; osobno papier, szkło, tworzywa sztuczne i pozostałe. Gminy mają też(...)W połowie roku 2013 czeka nas  rewolucja śmieciowa. Dotknie ona bezpośrednio przede wszystkim tych, którzy do tej pory samodzielnie płacili za wywóz odpadów, czyli właścicieli domów jednorodzinnych...

 • Obowiązkowa segregacja śmieci: Gminy zapłacą miliony za wymianę pojemników

  Nie więcej niż 113 mln zł miał pierwotnie wynieść koszt wprowadzenia obowiązkowej segregacji śmieci na kilka frakcji. Ale okazuje się, że gminy na wymianę pojemników będą musiały wydać znacznie więcej.

 • Od pierwszego lipca br. wchodzi w życie ustawa „śmieciowa”, która nakłada na mieszkańców obowiązek segregacji odpadów. Zarząd spółdzielni mieszkaniowej, której Konrad G. jest(...) wyższymi, nawet o 50 procent stawkami za odbiór nieczystości. Zarządcy powinni motywować współlokatorów do segregacji, bo to oznacza niższe opłaty. – Ale kto sprawdzi, że ja źle segreguję? I jak mi to...

 • W większości dużych miast segregacja po nowemu ruszy dopiero w 2018 lub 2019 r.

  Wspólny dla całego kraju "czteropojemnikowy" system segregacji śmieci zacznie obowiązywać 1 lipca, jednak przewidziano okres przejściowy na jego wdrożenie. Większość dużych miast wprowadzi nowe zasady dopiero w 2018, a nawet 2019 r. - wynika z informacji PAP uzyskanych w magistratach.

 • Od wprowadzenia w życie ustawy śmieciowej minął już prawie miesiąc, a deklaracje dotyczące selektywnej zbiórki, zasady segregacji odpadów i sposób wnoszenia opłat za ich odbieranie nadal budzą wiele wątpliwości. Odpowiadamy na najczęściej powtarzające się pytania.

 • Warszawa: Od 1 stycznia nowy system segregacji śmieci

  Od 1 stycznia 2019 r. w Warszawie zostanie wdrożony nowy system segregacji śmieci. Jak poinformował wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, odpady będą wywozili dotychczasowi operatorzy: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Suez Polska i Lekaro.

 • ...1 lipca wejdzie w życie zmieniona ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Określa ona inne niż dotychczas reguły. Każda gmina sama ustala stawki za transport odpadów – zawsze niższe za segregowane.

 • Od lipca nowe zasady segregacji śmieci - potrzebny będzie dodatkowy kosz

  Papier i tektura do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i plastik do żółtego - tak dotychczas segregowaliśmy śmieci. W lipcu dojdzie jeszcze jeden pojemnik - brązowy. Do niego będziemy wrzucać resztki kuchenne. Nowe przepisy wymusza na gospodarstwach domowych zmianę zachowań.

 • Od 1 lipca powinien ruszyć nowy system zagospodarowania odpadów komunalnych – od tego momentu za ich wywóz odpowiadać będą gminy. Piszemy „powinien ruszyć’, bo już wiadomo, że niektórym gminom nie uda się dotrzymać tego terminu. Sztandarowym przykładem jest tu Warszawa – w stolicy nowe zasady wywozu śmieci będą obowiązywać dopiero od 1 lutego 2014 r. Wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości związane...

 • Nowe zasady segregowania odpadów

  W życie wchodzą (od 1 lipca) nowe, ujednolicone dla całego kraju zasady segregacji odpadów komunalnych. Założeniem rozporządzenia resortu środowiska jest rozdzielenie ich na cztery frakcje.