• Informacje na temat:

  pojemniki do segregacji śmieci

Artykuły na temat: pojemniki do segregacji śmieci
 • Wywóz śmieci nie musi być droższy.

 • Obowiązkowa segregacja śmieci: Gminy zapłacą miliony za wymianę pojemników

  Nie więcej niż 113 mln zł miał pierwotnie wynieść koszt wprowadzenia obowiązkowej segregacji śmieci na kilka frakcji. Ale okazuje się, że gminy na wymianę pojemników będą musiały wydać znacznie więcej.

 • Segregacja śmieci leży w interesie lokatorów, bo wszyscy wtedy mniej zapłacą.

 • Segregacja śmieci - jak może być mniej uciążliwa?

  Segregacja śmieci dotyczy każdego z nas. Nowa ustawa nakłada na nas nowe obowiązki, które mają w efekcie służyć ochronie środowiska. Czy segregowanie śmieci musi być trudne i uciążliwe? Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko kilka prostych sztuczek, aby ułatwić sobie to zadanie i nie traktować go jak przykry obowiązek.

 • Od wprowadzenia w życie ustawy śmieciowej minął już prawie miesiąc, a deklaracje dotyczące selektywnej zbiórki, zasady segregacji odpadów i sposób wnoszenia opłat za ich odbieranie nadal budzą wiele wątpliwości. Odpowiadamy na najczęściej powtarzające się pytania.

 • Warszawa: Od 1 stycznia nowy system segregacji śmieci

  Od 1 stycznia 2019 r. w Warszawie zostanie wdrożony nowy system segregacji śmieci. Jak poinformował wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, odpady będą wywozili dotychczasowi operatorzy: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Suez Polska i Lekaro.

 • Od 1 lipca powinien ruszyć nowy system zagospodarowania odpadów komunalnych – od tego momentu za ich wywóz odpowiadać będą gminy. Piszemy „powinien ruszyć’, bo już wiadomo, że niektórym gminom nie uda się dotrzymać tego terminu. Sztandarowym przykładem jest tu Warszawa – w stolicy nowe zasady wywozu śmieci będą obowiązywać dopiero od 1 lutego 2014 r. Wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości związane...

 • Od lipca nowe zasady segregacji śmieci - potrzebny będzie dodatkowy kosz

  Papier i tektura do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i plastik do żółtego - tak dotychczas segregowaliśmy śmieci. W lipcu dojdzie jeszcze jeden pojemnik - brązowy. Do niego będziemy wrzucać resztki kuchenne. Nowe przepisy wymusza na gospodarstwach domowych zmianę zachowań.

 • ...zł za mieszkanie 40–80 m kw. i 39 zł za mieszkanie powyżej 80 m kw., przy braku segregacji odpowiednio: 28 zł, 48 zł i 58 zł. Segregowanie odpadów: Jak należy to robić prawidłowo Segregacja śmieci ma polegać na oddzielaniu makulatury, plastiku, szkła bezbarwnego i kolorowego, metali oraz bioodpadów (np. resztek jedzenia). Pojemniki na segregowane śmieci będą w różnych kolorach. Niebieskie...

 • W większości dużych miast segregacja po nowemu ruszy dopiero w 2018 lub 2019 r.

  Wspólny dla całego kraju "czteropojemnikowy" system segregacji śmieci zacznie obowiązywać 1 lipca, jednak przewidziano okres przejściowy na jego wdrożenie. Większość dużych miast wprowadzi nowe zasady dopiero w 2018, a nawet 2019 r. - wynika z informacji PAP uzyskanych w magistratach.