• Informacje na temat:

  polisa na życie

Artykuły na temat: polisa na życie
 • Polisa na życie to nie tylko wsparcie finansowe bliskich na wypadek śmierci, ale także w razie utraty zdrowia. Przed podpisaniem umowy warto jednak sprawdzić, jakie choroby, zabiegi medyczne, konsekwencje nieszczęśliwych wypadków czy pobyt w szpitalu, obejmuje ubezpieczenie. Im lista będzie dłuższa, tym produkt bardziej uniwersalny...

 • Protest przeciwko nieuczciwym polisom na życie

  Stowarzyszenie "Przywiązani do polisy" złożyło w biurze Prokuratora Generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka.

 • Nie należymy do najzamożniejszych, ale chcielibyśmy zapewnić naszemu synowi łatwiejszy start w dorosłe życie. Słyszeliśmy o polisie posagowej. Na czym polega to ubezpieczenie i co daje dziecku? Julia z Gniezna.

 • Polacy wykupują polisy na życie

  Ponad połowa Polaków wybiera ubezpieczenia na życie na kwotę od 50 tys. do 100 tys. zł. Zdaniem ekspertów, by zapewnić rodzinie prawdziwą ochronę, polisa na życie powinna opiewać na sumę odpowiadającą co najmniej pięcioletnim zarobkom.

 • Wiadomo, że... diabeł tkwi w szczegółach. Dotyczy to także umów ubezpieczniowych. Bardzo ważne zapisy zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Niestety, życie pokazuje(...) dzień opóźnienia); zagubimy kluczyki od auta i nie wymienimy zamków; nie wykupimy określonego „ryzyka” (więc polisa go nie obejmie). Wskazówki dla klientów Jeśli kupujesz polisę w systemie direct...

 • Rzecznik Finansowy: Koniec pustych polis na życie

  Brak wnikliwości w analizie stanu zdrowia potencjalnego klienta obarcza ryzykiem ubezpieczyciela. Nie może on przerzucać odpowiedzialności na osoby, których kondycji nie sprawdził - twierdzi rzecznik finansowy i ma już pierwsze wyroki potwierdzające to stanowisko.

 • ..., Skandii Życie, a także Open Life i Europie. Sprawą zajmowała się Komisja Nadzoru Finansowego, która zwróciła się do resortu finansów o wprowadzenie odpowiednich zmian w obowiązującej obecnie ustawie...

 • Warto zadbać o ubezpieczenie na życie i zdrowie

  W pozyskaniu i utrzymaniu dobrych pracowników coraz większe znaczenie mają benefity pozapłacowe, takie jak ubezpieczenie ma życie i ubezpieczenie zdrowotne - mówi Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie.

 • Polisy na życie mają w naszym kraju 200-letnią tradycję. Kiedyś były wyłącznie zabezpieczeniem rodziny po śmierci jej żywiciela, dziś rynek oferuje o wiele większą skalę asekuracji oraz dodatkowych możliwości.

 • Wyższe kary właścicieli pojazdów za brak OC w 2016 roku!

  Nowe, wyższe kary dla właścicieli pojazdów bez ważnego OC oraz wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych - to jedne z najważniejszych zmian, które wejdą w życie od stycznia 2016 roku. Właściciel samochodu osobowego musi liczyć się z karą w wysokości 3 700 złotych, a ciężarówki 5 550 złotych