• Informacje na temat:

  polisy z funduszem kapitałowym

Artykuły na temat: polisy z funduszem kapitałowym
 • Chcesz zrezygnować z polisy, ale boisz się, że stracisz wszystko? Teraz będzie dużo łatwiej dzięki interwencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • Polisy inwestycyjne: Czy można wygrać w sądzie z instytucją finansową?

  Jak pokazują wydawane na przestrzeni ostatnich miesięcy orzecznictwa sądowe coraz więcej instytucji finansowych przegrywa procesy z klientami, którzy zostali wprowadzeni w błąd przez agentów oferujących im polisy inwestycyjne powiązane z UFK.

 • Dałaś się kiedyś namówić na ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, potocznie nazywane polisolokatą i straciłaś wszystkie pieniądze?...

 • Koniec nabijania nas w polisy i ubezpieczenia

  Poprawę bezpieczeństwa klientów na rynku ubezpieczeń zakłada obowiązująca od nowego roku nowela ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

 • Polisy na życie mają w naszym kraju 200-letnią tradycję. Kiedyś były wyłącznie zabezpieczeniem rodziny po śmierci jej żywiciela, dziś rynek oferuje o wiele większą skalę asekuracji oraz dodatkowych możliwości.

 • W tym roku przedawniają się roszczenia polisolokat z 2008 roku

  W tym roku przedawnią się roszczenia osób, które rozwiązały polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (tzw. polisolokaty) w 2008 roku - informuje w komunikacie Stowarzyszenie "Przywiązani do polisy". "Kto nie wystąpi do sądu o zwrot pobranych przez ubezpieczycieli opłat likwidacyjnych bezpowrotnie utraci prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy" - informuje przekazany PAP komunikat.

 • Zaproponowano ci polisę? Dokładnie przeczytaj umowę nim cokolwiek podpiszesz. Cezary Orłowski z biura rzecznika ubezpieczonych mówi, że do końca września br. odnotowano ponad 920 skarg na praktyki towarzystw ubezpieczeniowych. Chodzi o to, że przedwczesna rezygnacja z polisy oznacza utratę większości lub nawet całości środków.

 • Trybunał oceni ubezpieczenia z wkładką

  Czy sprzedaż polisy z elementami inwestycyjnymi to pośrednictwo ubezpieczeniowe, czy może już doradztwo inwestycyjne? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro. Jest istotna dla setek tysięcy Polaków.

 • ...tylko nadal obowiązujących umów. Tych, które już zostały rozwiązane, niższe opłaty nie obejmują. Polisolokaty to popularna nazwa polis na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (ufk). Są one(...) informacji znajdziemy na stronie www.rf.gov.pl). Warto też skontaktować się z ekspertami ze stowarzyszenia „Przywiązani do polisy”. Możemy liczyć na bezpłatną pomoc, w jaki sposób wyplątać się z toksycznych...

 • Kilka milionów wpuszczonych w polisolokaty

  W Ministerstwie Sprawiedliwości doszło dziś do pierwszego posiedzenia zespołu roboczego, który zajmie się nadużyciami związanymi ze sprzedażą polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Według szacunkowych danych "polisolokaty" wykupiło kilka milionów Polaków.