• Informacje na temat:

  polityka finansowa

Artykuły na temat: polityka finansowa
 • Działania NBP wpływają na stan naszych domowych finansów. Na to, jak drogie są kredyty i jak bardzo opłaca się oszczędzać.

 • Założenia polityki pieniężnej na 2017 r.

  W 2017 r. podstawowym celem polityki pieniężnej NBP będzie utrzymanie stabilnego poziomu cen, przy jednoczesnym wspieraniu polityki gospodarczej Rządu, o ile nie ogranicza to realizacji podstawowego celu NBP.

 • Brytyjski biznes niepokoi się polityką migracyjną T. May

  Niepokój wyraża też "Financial Times", a Związek Przedsiębiorców wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że "polityka imigracyjna to pięta achillesowa manifestu". Tymczasem ośrodek analityczny Global Future ostrzegł, że limity to zagrożenie dla służby zdrowia i sektora opieki nad starszych. Media donoszą, że niepokój panuje wśród części szeregowych posłów konserwatywnych obawiających się, że...

 • Zaostrzona polityka karna skarbowa dotyka też drobnych przedsiębiorców

  Obok nowych sankcji w VAT, nowy rok przyniesie też aktualizację kodeksu karnego skarbowego. Zmiany mają uderzyć głównie w fałszywe transakcje na kwoty rzędu 5 mln zł. Może to podnieść komfort prowadzenia mikrofirm, bo likwidacja oszustw to likwidowanie ryzyka nieświadomej współpracy z oszustem. Z drugiej strony obostrzenia dotykają mikrofirmy osobiście.

 • ​Maszynki do produkcji bankowców. Branża finansowa szkodzi gospodarce?

  Nadmiernie rozrośnięta branża finansowa wysysa z rynku młodych, zdolnych pracowników. A ci mogliby znacznie bardziej przysłużyć się gospodarce, gdyby byli zatrudnieni w innych branżach - wynika z raportu Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS). Co zatem warto dziś studiować, by odpowiedzieć na przyszłe potrzeby rynku pracy?

 • Janczyk: Podatkiem od kopalin zajmie się zespół ds. polityki surowcowej

  - Tematem ewentualnej modyfikacji podatku od kopalin zajmie się powstający zespół ds. polityki surowcowej państwa - poinformował wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

 • Finansowe wykształcenie trampoliną do zarządu?

  Kobietom z wykształceniem finansowym łatwiej zrobić karierę na najwyższych stanowiskach menedżerskich – wynika z raportu „Women in finance” przygotowanego przez ekspertów ACCA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej finansistów. Aż 45 proc. kobiet zajmujących stanowiska dyrektorów wykonawczych w spółkach z indeksu FTSE 100 ma wykształcenie finansowe, aż 65 proc. doświadczenie w tej dziedzinie.

 • Dzisiejsza sesja miała miejsce po bardzo trudnych wczorajszych notowaniach, kiedy pod szczególną presją podaży znalazły się akcje krajowych banków.

 • Obecne przepisy nie dają możliwości wypłacenia dodatku za pracę w sobotę. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozważa ujednolicenie zasad rekompensowania pracy w niedziele, święta i dni wolne od pracy wynikające z rozkładu czasu pracy w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy.

 • Rada Polityki Pieniężnej bacznie przygląda się złotemu

  Zgodnie z oczekiwaniami, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe w Polsce na dotychczasowym poziomie. Stopa referencyjna w skali rocznej nadal wynosi 1,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa redyskontowa 1,75 proc.