• Informacje na temat:

  polityka gazeta

Artykuły na temat: polityka gazeta
 • Nowa polityka USA może kosztować Belgię 5 tys. miejsc pracy

  Gazeta podaje dane, z których wynika, że jeśli prezydent USA wprowadzi wyższe taryfy celne na produkty sprowadzane z Europy, to w Belgii zagrożone będzie od 1200 do 5000 miejsc pracy.  Powołując się(...) importowa na towary sprowadzane z UE do Stanów Zjednoczonych wynosi 2,1 proc. Jak zauważa belgijska gazeta, Trump ogłosił, że chce jej podniesienia do 5, a nawet 15 proc. na jakiś czas. Belgijski...

 • RPP(iS), czyli rada polityki Prawa i Sprawiedliwości

  PiS bierze pod uwagę obecność w nowej Radzie Polityki Pieniężnej kandydata wskazanego przez opozycję, ale i tak to jego ludzie będą decydowali o obowiązujących zasadach gry.

 • "Gazeta Wyborcza": Polska nie tylko dla Polaków

  Jeśli chcemy zatrzymać nadchodzącą katastrofę demograficzną, potrzebujemy 140 tys. imigrantów. I to co roku! Nie jesteśmy na to przygotowani - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • Destrukcyjna polityka gospodarcza Trumpa

  Wojny handlowe prezydenta USA Donalda Trumpa mogą przynieść skutki odwrotne do jego politycznych deklaracji, dalej osłabiając klasę robotniczą, a przynosząc korzyści najbogatszym Amerykanom - ocenił w tym tygodniu brytyjski dziennik "The Guardian".

 • "Gazeta Wyborcza": NIK wykrył gender

  To nie dyskryminacja przez pracodawcę. To gender decyduje, że w instytucjach państwowych kobiety zarabiają o blisko 11 proc. mniej od mężczyzn, twierdzi "Gazeta Wyborcza" w oparciu o raport NIK.

 • Media prześwietlają majątki polityków. Teraz przyjrzą się też prokuratorom

  Kwestie oświadczeń majątkowych wracają jak bumerang. Bo wykorzystywane są przede wszystkim do walki politycznej. Zazwyczaj za pośrednictwem mediów. Świadczą o tym i przykłady z ostatnich tygodni - choćby kwestia zaniżenia wartości stodoły będącej własnością ministra środowiska czy powrót do majątkowych perypetii prezydenta Gdańska.

 • Politycy z UK kontra Polacy. Co partie mają dla imigrantów

  ..."Dziennik Gazeta Prawna" zapytał cztery główne partie o ich propozycje antyimigranckie. Pomysły idą dużo dalej niż zasiłek na dziecko czy mieszkaniowy.

 • Powstałe w latach 90. Specjalne Strefy Ekonomiczne pozostają jednym z kluczowych narzędzi zwiększania atrakcyjności Polski i rozwoju naszej gospodarki - uważa "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na najnowszy raport firmy doradczej Colliers International.

 • "Gazeta Wyborcza": Firmy omijają urzędy pracy

  Pracodawcy nie ufają urzędom pracy i nie wierzą, że znajdą one dla nich odpowiedniego pracownika. Tylko 10 proc. firm zgłasza tam wakaty - donosi "Gazeta Wyborcza", powołując się na dane NBP.

 • "Gołębie" rządzą, ale jak długo?

  "Gazeta Bankowa" zapytała głównych ekonomistów największych banków i firm rynku finansowego, jak oceniają poglądy członków Rady Polityki Pieniężnej w sprawie polityki pieniężnej NBP. Kto jest "gołębiem", a kto "jastrzębiem" w RPP VI kadencji?