• Informacje na temat:

  polityka personalna

Artykuły na temat: polityka personalna
 • Wizerunek księgowej odchodzi do lamusa

  Wskutek ożywienia gospodarczego firmy coraz śmielej podchodzą do powiększania swoich zespołów. Nauka, jaką wynieśli pracodawcy z panującego jeszcze do niedawna spowolnienia gospodarczego, zmieniła ich podejście do planowania polityki personalnej. Obecnie, mimo że sytuacja uległa zmianie, wzbogaceni o wcześniejsze doświadczenia poszukują pracowników, których wsparcie pomoże im ustrzec się przed ewentualnym pogorszeniem sytuacji i jednocześnie zwiększy efektywność firm. Stanowiska o profilu...

 • Komu fotel w spółce Skarbu Państwa? Szykuje się personalne tsunami

  W kontrolowanych przez rząd firmach zanosi się na personalną rewolucję. Szanse powrotu na stanowiska mają menedżerowie, którzy zajmowali je przed laty.

 • Emerytury: kto będzie teraz hamował Kalatę?

  W momencie gdy waży się przyszłość systemu emerytalnego, PiS zabiera szefa zespołu nad nim pracującego. Zwyciężyła polityka.

 • Gospodarczy ześlizg. Politycy zaczęli balować na koszt tych, którzy napędzają recesję

  Po 1989 r. nie zaliczyliśmy jeszcze ani jednej recesji. Politycy uznali, że to ich zasługa i zaczęli balować na koszt tych, którzy ją napędzają.

 • Korporacja = wyrok śmierci?

  W ciągu niecałych dwóch lat we francuskiej firmie France Télécom doszło do 24 samobójstw pracowników. W atmosferze skandalu dyrektor obiecuje złagodzenie wewnętrznej polityki korporacji, by obniżyć poziom stresu wśród personelu.

 • Rafalska: Sytuacja personalna w zarządzie ZUS wymaga pilnego rozwiązania

  - Sytuacja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wymaga pilnego rozwiązania; od 15 grudnia zarząd ZUS będzie trzyosobowy, a to jest minimalny skład, w którym może funkcjonować - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 • Zatrzymanie pracowników kluczowe dla 3/4 firm w Polsce - raport KPMG

  W dwóch najbliższych latach największym wyzwaniem dla 3/4 przedsiębiorstw w Polsce jest zatrzymanie pracowników w firmie - wynika z raportu KPMG. Podkreślono, że kluczowe w zatrzymaniu ma być wynagrodzenie.

 • Wczoraj Mark Carney osłabił funta. Carney i ogólnie rzecz biorąc MPC, czyli rada decydująca o polityce Banku Anglii. Dwie z ośmiu osób głosowały za podwyżką stóp, ale miesiąc wcześniej były to trzy głosy (co prawda nastąpiła zmiana personalna w międzyczasie).

 • Obecny rynek pracy wymaga innego spojrzenia

  ...na rynku pracy brakuje elastycznych form zatrudnienia. Z kolei dyrektor personalna NSG Group w Polsce Monika Kuczyńska zwróciła uwagę, że na rynku pracy pojawił się problem nie tylko...

 • Skarb Państwa może przejechać się na Tauronie

  Działania polityczne ministra skarbu mające na celu usilne ratowanie górnictwa, w tym tworzenie Nowej Kompanii Węglowej, zaangażowanie do tego energetyki i personalne zagrywki w czołowych spółkach publicznych w kraju (w których głównym akcjonariuszem jest właśnie SP), mogą przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Zwłaszcza, że część z podjętych prób jest tak naprawdę balansowaniem na granicy prawa, wolnego rynku i unijnych zasad.