• Informacje na temat:

  polityka regionalna unii europejskiej

Artykuły na temat: polityka regionalna unii europejskiej
 • Płaca minimalna - jednakowa stawka dla całej Unii Europejskiej?

  ..., Japonia czy Wietnam ustanowiono regionalnie zróżnicowane stawki minimalne. Co ciekawe, był również pomysł wprowadzenia jednakowej stawki płacy minimalnej dla całej Unii Europejskiej. Ta dość nietypowa propozycja miała swoich zwolenników. Głównym z nich był Jean Claude-Juncker, luksemburski polityk, przewodniczący Komisji Europejskiej. Swój pomysł motywował tym, że w Luksemburgu wprowadzono płacę...

 • Według prezesa Center for Social and Economic Research Christophera Hartwella, po Brexicie nastąpi renegocjacja unijnego budżetu na lata 2014 - 2020. W efekcie - jak ocenia - do Polski może trafić mniej unijnych środków.

 • Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie trzech inwestycji w Polsce

  108,5 mln zł dołoży Unia Europejska do trzech dużych inwestycji realizowanych w Polsce - poinformował w poniedziałek dziennikarzy europejski komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn. Inwestycje te mają poprawić konkurencyjność i stworzyć miejsca pracy.

 • Unia energetyczna: Europa chce zmniejszyć zależność gazową od Rosji

  Projekt unii energetycznej oficjalnie opublikowany. Strategia zaprezentowana w Brukseli ma zmniejszyć zależność gazową od Rosji.

 • Więcej unijnych pieniędzy na walkę z bezrobociem

  ..., dodając, że w kolejnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej tych pieniędzy będzie jeszcze więcej. - Mniej więcej 25 proc. środków w regionach, to będą środki EFS i one będą przeznaczane na walkę(...) budżecie Unii pieniędzy na ten cel będzie jeszcze więcej.  - Taka nowa inicjatywa dedykowana osobom młodym pojawi się od 2014 r. To jest kolejnych 425 mln euro, które będą dedykowane tylko i wyłącznie na...

 • Europa tworzy energetyczną unię. Czy to się uda?

  Komisja Europejska położyła na stole koncepcję unii energetycznej. W dużej mierze to suma znanych inicjatyw ubrana w nowe szaty. Ich ostateczny los rozstrzygnie się zapewne za kilka miesięcy.Projekt ten doprowadzi do połączenia 28 rynków energii w jedną unię energetyczną.

 • Rynek pracy w Niemczech i Austrii - co trzeba wiedzieć

  Siedem lat po przystąpieniu Polski do Unii będziemy mogli legalnie pracować w Niemczech i Austrii. Dowiedz się, jakie tam są zarobki.

 • Unia Europejska chce zakazać geoblokowania konsumentów. W Polsce robi to blisko 89 proc. internetowych sklepów

  Geoblokowania na stronach zagranicznych e-sklepów doświadcza nawet 74 proc. polskich internautów. Z drugiej strony, Polska należy do grona państw, w których sprzedawcy najczęściej stosują taką praktykę. Odsetek handlowców, którzy blokują regionalnie swoich klientów sięga 89 proc. Zdaniem europosłanki Róży Thun osłabia to konkurencję, hamuje rozwój przedsiębiorstw i przekłada się na niski poziom zadowolenia klientów. Dlatego Unia Europejska pracuje nad przedłożonym w maju projektem, który...

 • Płaca minimalna zabija miejsca pracy

  ...proc., podczas gdy w całej populacji wynosiło 9,3 proc. Niższy poziom płacy minimalnej dla młodych pracowników jest powszechną praktyką w niemal całej Unii Europejskiej. c. Podwyższanie płacy(...) dużej powierzchni (np. w Stanach Zjednoczonych). W Unii Europejskiej żadne państwo nie różnicuje regionalnie płacy minimalnej. Pewnym wyjątkiem są Niemcy, gdzie płaca minimalna we wschodnich landach...

 • Komisja Europejska: Polska gospodarka przyspieszy o 4 proc. w 2020 r. dzięki funduszom unijnym

  W 2020 r. Polska będzie się rozwijać w tempie o ponad 4 proc. szybszym za sprawą funduszy unijnych z polityki spójności - wynika z szacunków KE, na które powołują się europejscy samorządowcy.