• Informacje na temat:

  polscy europosłowie 2011

Artykuły na temat: polscy europosłowie 2011
 • Oto wynagrodzenia polskich parlamentarzystów

  ...wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat". W 2011 roku(...) 25 proc. uposażenia. W 2011 roku wynosi ona 2 473,08 zł. Dieta parlamentarna jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych w granicach określonych w przepisach. W rządzie polskim...

 • Bruksela nie zostawi polskich bezrobotnych

  Parlament Europejski zatwierdził we wtorek przyznanie 1,26 mln euro z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji na pomoc dla 777 zwolnionych pracowników Fiata Auto Poland w Tychach oraz dostawców i producentów współpracujących z tyską fabryką. Za wnioskiem w głosowaniu opowiedziało się 603 europosłów, 81 było przeciw, a 17 się wstrzymało.

 • PE przyjął nowe przepisy wzmacniające ochronę pracowników delegowanych

  ...ci są postrzegani w danym kraju jako nieuczciwa konkurencja, co nazwano "dumpingiem socjalnym".   Według szacunków KE, w 2011 r. w UE pracowało 1,2 mln pracowników delegowanych. Najwięcej pracowników...

 • Janusz Lewandowski zostanie szefem Rady Gospodarczej przy Premierze

  Europoseł PO, b. komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski zostanie nowym szefem Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów - poinformowała rzeczniczka rządu Iwona Sulik. Dotychczas Radą kierował b. premier Jan Krzysztof Bielecki.

 • Krasnodębski: Niebawem pierwszy akt legislacyjny unii energetycznej

  Podczas najbliższej sesji Parlamentu Europejskiego będzie głosowany pierwszy akt legislacyjny unii energetycznej. Dzięki niemu, Rosja nie będzie mogła zawrzeć z żadnym unijnym państwem umowy, która będzie niezgodna z zasadami solidarności energetycznej - mówi europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

 • W grudniu propozycje ws. dochodów własnych UE; Brexit szansą na reformy

  Pracująca od ponad dwóch lat grupa ds. zasobów własnych UE przedstawi w grudniu propozycje, w jaki sposób uniezależnić budżet unijny od składek państw członkowskich. Nie tylko unijni decydenci mają nadzieję, że Brexit ułatwi reformę.

 • ONZ chce lepszej ochrony praw człowieka w starciu z globalnym biznesem. Trwają prace nad traktatem w tej sprawie

  Organizacja Narodów Zjednoczonych chce, by globalne korporacje brały w swych działaniach pod uwagę aspekt praw człowieka i dąży do wypracowania międzynarodowego traktatu dotyczącego odpowiedzialności tych podmiotów. Traktat miałby stworzyć mechanizmy, które umożliwią dochodzenie swoich roszczeń przez zwykłych obywateli czy lokalne społeczności. Polska jest w tej chwili jednym z państw, które najszybciej wdrażają ONZ-owskie wytyczne dotyczące praw człowieka w biznesie.

 • Państwa członkowskie chcą cięć w budżecie UE

  Państwa członkowskie zatwierdziły w poniedziałek swoje stanowisko ws. projektu budżetu Unii Europejskiej na przyszły rok, proponując zmniejszenie wydatków w porównaniu z propozycją przedstawioną w czerwcu przez Komisję Europejską.

 • "SZ": Francja zagłosuje przeciwko Nord Stream 2

  Na piątkowym spotkaniu ambasadorów państw UE, które będzie kluczowe dla popieranego przez Niemcy gazociągu Nord Stream 2, Francja zamierzać zagłosować przeciwko temu projektowi - informuje w czwartek "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w Paryżu.

 • Rząd szykuje się na bitwę o unijne pieniądze

  Premier Morawiecki ma gotową strategię. Mamy coś do zaoferowania Komisji Europejskiej.