• Informacje na temat:

  polska a ukraina

Artykuły na temat: polska a ukraina
 • Polski rynek pracy w 2019 roku?

  ...specjalizująca się w usługach pracy tymczasowej, pośrednictwa pracy oraz opieki medycznej. Grupa składa się z kilkunastu spółek zlokalizowanych w 6 państwach europejskich, tj.: Polska, Ukraina, Gruzja(...), gdyż liczba przybywających do naszego kraju obywateli Ukrainy zaczęła się zmniejszać. "Choć Polska stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków migracji zarobkowej pracowników ze Wschodu, to...

 • Polskie doświadczenia transformacji są cenne dla rządu w Kijowie. Powodzenie reform na Ukrainie da też impuls do rozwoju polskiej gospodarki.

 • Ukraina zarabia w Polsce. Miliony płyną na Wschód

  ...pracujących w Polsce, którzy zarabiają na tyle dobrze, że są w stanie część pieniędzy wysyłać do rodzin. I podobnie jak polska emigracja z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy(...) niedawna Polska była tylko źródłem odbioru remittances, ostatnio jednak zachodzi ważna zmiana. Jak wynika z danych Eurostatu, jeszcze w 2009 r. wszyscy zagraniczni pracownicy...

 • Węgiel z Polski na Ukrainę

  Trzy lata po rozpoczęciu rosyjskiej agresji Ukraina w sferze energetycznej w dużej mierze pozostaje zależna od woli Kremla i kontrolowanych przez Putina separatystów z Donbasu.

 • Do Polski może przyjechać jeszcze milion Ukraińców. Ile imigranci wydają w Polsce?

  ...potencjału produkcyjnego kraju czy drenaż specjalistów - mówi Kravchenko. Jak dodaje, Ukraina pod kątem migracji jest w tym samym miejscu, co Polska dekadę temu, gdy wielu naszych rodaków wyjechało na(...) niż Polska czy Ukraina rozważa 60,2 proc. Ukraińców pracujących w Polsce - wynika z raportu firmy EWL, która zajmuje się rekrutacją pracowników z zagranicy. Większość z nich (27 proc.) myśli...

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Ranking talentów IMD: Polska pośrodku stawki

  Jak wynika z najnowszego raportu IMD World Talent. Nasz kraj ma niezły poziom edukacji oraz niskie koszty życia to nasze najmocniejsze atuty w walce o talenty. W ogólnym rankingu Polska zajęła 32 miejsce na 61 sklasyfikowanych państw. Niestety w obszarze szkoleń pracowników zajęliśmy dalekie, 42 miejsce a w obszarze umiejętności rozwijania i przyciągania talentów, ostatnią 61 pozycję.

 • Załamanie rynku na Ukrainie

  Dramatycznie spadają obroty w handlu Polski z Ukrainą. Mówił o tym w radiowej Jedynce prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

 • Bolączka Węgier - podobna jak w Niemczech i Polsce

  ...z zagranicy, jak np. Polska czy Ukraina. Co prawda na Węgry przesiedlili się etniczni Węgrzy z Rumunii, Serbii czy Ukrainy, lecz wielu z nich wykorzystało tylko możliwość otrzymania węgierskiego(...) opuścić Węgier - prorokuje przedsiębiorca. tł. Małgorzata Matzke, Redakcja Polska Deutsche Welle...

 • Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro

  Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro. Pieniądze te mają być przeznaczone na odbudowę Donbasu i wspieranie reform w tym kraju. Służby prasowe ukraińskiego prezydenta poinformowały, że premier Ewa Kopacz powiedziała o zamiarze utworzenia linii kredytowej podczas spotkania z Petrem Poroszenką.