• Informacje na temat:

  polska a ukraina

Artykuły na temat: polska a ukraina
 • Bezrobocie na Ukrainie spada, ale nadal jest dwa razy wyższe niż w Polsce

  Na Ukrainie zmniejsza się liczba osób pozostających bez pracy. Z danych State Statistics Service of Ukraine wynika, że w II kwartale 2019 roku stopa bezrobocia wyniosła 7,8 proc. Oznacza to spadek w porównaniu do poprzedniego kwartału o 1,4 pp. Eksperci Personnel Service, wskazują, że to najniższa stopa bezrobocia na Ukrainie od pięciu lat, nadal jednak wskaźnik ten jest dwukrotnie wyższy niż w Polsce.

 • Polskie doświadczenia transformacji są cenne dla rządu w Kijowie. Powodzenie reform na Ukrainie da też impuls do rozwoju polskiej gospodarki.

 • Badanie: Wzrost płac zatrzyma Ukraińców w Polsce

  Piechota. W opinii prezes Fundacji "Nasz Wybór" Myroslavy Keryk, zarówno Polska, jak i Ukraina zyskują na tym, że obywatele Ukrainy pracują w naszym kraju. - Konieczne jest, aby oba państwa zaangażowały...

 • Węgiel z Polski na Ukrainę

  Trzy lata po rozpoczęciu rosyjskiej agresji Ukraina w sferze energetycznej w dużej mierze pozostaje zależna od woli Kremla i kontrolowanych przez Putina separatystów z Donbasu.

 • 45 proc. pracujących w Polsce Ukraińców rozważa pracę w innym kraju

  Pracę w innym kraju niż Polska czy Ukraina rozważa 45 proc. Ukraińców pracujących w Polsce - wynika z raportu EWL. W ubiegłorocznej edycji badania rozważało to 60,2 proc. ankietowanych. Z badania wynika też, że - w zależności od przyjętych kryteriów - od 2,6 proc. do 8,1 proc. ogólnej liczby ukraińskich pracowników może opuścić Polskę w celu znalezienia zatrudnienia w Niemczech.

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Ukraina zarabia w Polsce. Miliony płyną na Wschód

  ...pracujących w Polsce, którzy zarabiają na tyle dobrze, że są w stanie część pieniędzy wysyłać do rodzin. I podobnie jak polska emigracja z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy(...) niedawna Polska była tylko źródłem odbioru remittances, ostatnio jednak zachodzi ważna zmiana. Jak wynika z danych Eurostatu, jeszcze w 2009 r. wszyscy zagraniczni pracownicy...

 • Załamanie rynku na Ukrainie

  Dramatycznie spadają obroty w handlu Polski z Ukrainą. Mówił o tym w radiowej Jedynce prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

 • Polski rynek pracy w 2019 roku?

  ...specjalizująca się w usługach pracy tymczasowej, pośrednictwa pracy oraz opieki medycznej. Grupa składa się z kilkunastu spółek zlokalizowanych w 6 państwach europejskich, tj.: Polska, Ukraina, Gruzja(...), gdyż liczba przybywających do naszego kraju obywateli Ukrainy zaczęła się zmniejszać. "Choć Polska stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków migracji zarobkowej pracowników ze Wschodu, to...

 • Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro

  Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro. Pieniądze te mają być przeznaczone na odbudowę Donbasu i wspieranie reform w tym kraju. Służby prasowe ukraińskiego prezydenta poinformowały, że premier Ewa Kopacz powiedziała o zamiarze utworzenia linii kredytowej podczas spotkania z Petrem Poroszenką.