• Informacje na temat:

  polska a ukraina

Artykuły na temat: polska a ukraina
 • Ukraina zarabia w Polsce. Miliony płyną na Wschód

  ...pracujących w Polsce, którzy zarabiają na tyle dobrze, że są w stanie część pieniędzy wysyłać do rodzin. I podobnie jak polska emigracja z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy(...) niedawna Polska była tylko źródłem odbioru remittances, ostatnio jednak zachodzi ważna zmiana. Jak wynika z danych Eurostatu, jeszcze w 2009 r. wszyscy zagraniczni pracownicy...

 • Polskie doświadczenia transformacji są cenne dla rządu w Kijowie. Powodzenie reform na Ukrainie da też impuls do rozwoju polskiej gospodarki.

 • Do Polski może przyjechać jeszcze milion Ukraińców. Ile imigranci wydają w Polsce?

  ...potencjału produkcyjnego kraju czy drenaż specjalistów - mówi Kravchenko. Jak dodaje, Ukraina pod kątem migracji jest w tym samym miejscu, co Polska dekadę temu, gdy wielu naszych rodaków wyjechało na(...) niż Polska czy Ukraina rozważa 60,2 proc. Ukraińców pracujących w Polsce - wynika z raportu firmy EWL, która zajmuje się rekrutacją pracowników z zagranicy. Większość z nich (27 proc.) myśli...

 • Węgiel z Polski na Ukrainę

  Trzy lata po rozpoczęciu rosyjskiej agresji Ukraina w sferze energetycznej w dużej mierze pozostaje zależna od woli Kremla i kontrolowanych przez Putina separatystów z Donbasu.

 • Ranking talentów IMD: Polska pośrodku stawki

  Jak wynika z najnowszego raportu IMD World Talent. Nasz kraj ma niezły poziom edukacji oraz niskie koszty życia to nasze najmocniejsze atuty w walce o talenty. W ogólnym rankingu Polska zajęła 32 miejsce na 61 sklasyfikowanych państw. Niestety w obszarze szkoleń pracowników zajęliśmy dalekie, 42 miejsce a w obszarze umiejętności rozwijania i przyciągania talentów, ostatnią 61 pozycję.

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Bolączka Węgier - podobna jak w Niemczech i Polsce

  ...z zagranicy, jak np. Polska czy Ukraina. Co prawda na Węgry przesiedlili się etniczni Węgrzy z Rumunii, Serbii czy Ukrainy, lecz wielu z nich wykorzystało tylko możliwość otrzymania węgierskiego(...) opuścić Węgier - prorokuje przedsiębiorca. tł. Małgorzata Matzke, Redakcja Polska Deutsche Welle...

 • Załamanie rynku na Ukrainie

  Dramatycznie spadają obroty w handlu Polski z Ukrainą. Mówił o tym w radiowej Jedynce prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

 • Białorusini coraz częściej przekraczają polską granicę. Czy będą drugą największą grupą imigrantów?

  ...innych niż Ukraina czy dużo mniej popularna Białoruś jest niszowe. Zatrudnienie Mołdawian deklaruje zaledwie 0,17 proc. przedsiębiorstw, Gruzinów 0,08 proc., a Rosjan i Armeńczyków nie zatrudnia prawie żadna polska firma. - W perspektywie najbliższych kilku lat nie ma raczej możliwości, żeby obywatele jakiekolwiek innego kraju niż Ukraina zaczęli dominować na polskim rynku pracy. Można jednak...

 • Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro

  Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro. Pieniądze te mają być przeznaczone na odbudowę Donbasu i wspieranie reform w tym kraju. Służby prasowe ukraińskiego prezydenta poinformowały, że premier Ewa Kopacz powiedziała o zamiarze utworzenia linii kredytowej podczas spotkania z Petrem Poroszenką.