• Informacje na temat:

  polska agencja żeglugi powietrznej

Artykuły na temat: polska agencja żeglugi powietrznej
 • Kto skontroluje niebo?

  Żeglugi Powietrznej nowoczesnemu systemowi kontroli lotów przepustowość polskiego nieba może zwiększyć się nawet o 30 proc. Tymczasem zdaniem Janusza Janiszewskiego, prezesa Związku Zawodowego(...). Grzegorz Hlebowicz, rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zapewnia, że stosowne kroki już zostały podjęte. Zwiększono liczbę naborów na kursy szkoleniowe do dwóch rocznie. Nie brakuje też chętnych...

 • Susza w kasie IMiGW. Grozi nam zamknięcie nad Polską przestrzeni powietrznej

  Jeśli nie znajdą się pieniądze, nie będzie ostrzeżeń przed nawałnicami i grozi nam zamknięcie przestrzeni powietrznej nad naszym krajem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje ministrów.

 • Nie wróciłeś z zagranicy? Poproś o dłuższy urlop

  Od czwartku Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podejmuje decyzje o zamykaniu i częściowym otwieraniu polskiego nieba. Powodem są pyły wydobywające się z wulkanu na Islandii, które zanieczyściły(...) bowiem podstawy prawnej do takiego żądania - powiedziała Gładoch. Polscy turyści nie mogą wrócić głównie z Egiptu i Tunezji Z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską zagraniczne wczasy...

 • Rozmawiamy z Komisją Europejską na temat rewizji stawek lotniczych - Szmit

  - Polskie władze lotnicze rozmawiają z Komisją Europejską na temat rewizji opłaty lotniczej, jaką pobiera od przewoźników Polska Agencja Żeglugi Powietrznej za pomoc podczas przelotu nad terytorium naszego kraju -poinformował wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

 • Polacy latają coraz częściej. Liczba pasażerów może wzrosnąć do 60 mln

  powietrznej. Rodzimy rynek lotniczy jest jednym z najszybciej rosnących na tle pozostałych państw Unii. To wyzwanie zarówno dla linii lotniczych, jak i dla całego sektora. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w ciągu kolejnych kilku lat zamierza przeznaczyć miliard złotych na inwestycje, aby sprostać rosnącym potrzebom rynku.

 • LOT chce 6 milionów złotych odszkodowania

  6 mln zł domaga się LOT od Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej z tytułu strat spowodowanych opóźnieniami samolotów niezawinionymi przez przewoźnika - informuje "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Lotnicze inwestycje zagrożone

  Unia zabrała się do regulacji dotyczących jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej. Kładzie nacisk na cięcie kosztów - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

 • Po tekstach "DGP" minister zaczął szukać pieniędzy dla IMGW

  Po serii naszych publikacji dotyczących katastrofy finansowej w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zaczął szukać pieniędzy dla podległej mu jednostki. Ale ubiec go może minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

 • AEDES SA, notowany na rynku NewConnect krakowski wykonawca budowlany, poinformował, iż zawarł umowę o wartości ponad 2,4 mln zł netto z firmą PORR Polska SA - filią austriackiego koncernu budowlanego. Przedmiotem umowy jest wykonanie żelbetowej konstrukcji wieży kontroli lotów dla krakowskiego lotniska Balice.

 • Unia pomogła w budowie lotnisk-widm

  "Fundusze unijne pomogły Polsce zbudować lotniska 'widma'" - zagrzmiał tytuł raportu specjalnego Reuters.