• Informacje na temat:

  polska armia na swiecie

Artykuły na temat: polska armia na swiecie
 • Roboty "idą" po naszą pracę. Polska wśród najbardziej zagrożonych państw

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Polska jest zagrożona w stosunkowo niewielkim stopniu. Nie jesteśmy bowiem innowacyjnym krajem i znajdujemy się daleko w tyle za światową technologiczną(...). Zdaniem autorów dokumentu Polska jest obok Węgier najbardziej zagrożonym automatyzacją pracy europejskim państwem. Ponad 36 proc. rynku zatrudnienia w tych krajach może zostać zastąpiona przez maszyny...

 • Szydło: Stawiamy na sprzęt dla armii produkowany w Polsce

  Stawiamy na to, by sprzęt dla polskiej armii produkowany był w Polsce; zapraszamy do Polski zagranicznych inwestorów, chcemy, by tu budowali nowoczesne firmy - mówiła w poniedziałek w zakładach PZL-Świdnik S.A. premier Beata Szydło.

 • Wzrost zatrudnienia w przemyśle lotniczym. Inżynierowie poszukiwani na Dolnym Śląsku

  Polski przemysł lotniczy utrzyma tendencję wzrostową w bieżącym roku. Sprzyjają temu globalny trend rozwoju branży, plany modernizacji polskiej armii, dotacje unijne w perspektywie na lata 2014-2020 oraz coraz sprawniejsze przyciąganie zagranicznych inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych.

 • Rosną wydatki na obronność na świecie. Polski przemysł zbrojeniowy liczy na umowy

  Wydatki na obronność osiągają rekordowe poziomy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ten globalny trend chce wykorzystać rodzimy przemysł zbrojeniowy z Polską Grupą Zbrojeniową na czele, która ma długoterminowy cel stania się globalnym dostawcą rozwiązań dla wojsk państw na kilku kontynentach. Z kolei w perspektywie najbliższych lat priorytetem jest program modernizacji polskiej armii.

 • Niemcy coraz starsi, a o opiekunki coraz trudniej

  W Niemczech średnia długość życia należy do najwyższych na świecie. Już teraz 4 miliony mieszkańców ma więcej niż 80 lat. A ocenia się, że w 2050 roku armia starców powiększy się do 10 milionów. Przynajmniej połowa z nich będzie potrzebowała kogoś do opieki. Władze robią co mogą, aby sprostać trudnym wyzwaniom. Niebawem pojawi się nad Renem pierwsza, pilotażowa grupa opiekunek z Chin.

 • Armia zagranicznych interesów

  Polska w latach 2013-2022 ma wydać 130 mld zł na modernizację uzbrojenia armii. Tak duże pieniądze mogłyby nie tylko dźwignąć, ale i rozwinąć polski przemysł zbrojeniowy. Rządzący są jednak "na kursie i ścieżce", by tę szansę zaprzepaścić...

 • MBA - najcenniejszy dyplom świata?

  MBA. Podobnie jak w wielu innych dziedzinach, i w tej Polska nie jest najmocniejszym ogniwem. Winy za taki stan rzeczy nie ponoszą jednak poszczególne uczelnie. Te bowiem, mimo prób dorównania(...) Polska nie jest obecnie krajem "zza żelaznej kurtyny", to nasza bogata historia sprawia, że jesteśmy mile widziani w szeregach studentów edukacyjnych gigantów. Strach przed niepowodzeniem, skomplikowane...

 • Kreowanie talentów i kluczowa rola armii. Które rozwiązania mogłyby sprawdzić się w Polsce?

  Izrael uznawany jest za trzeci najbardziej innowacyjny kraj na świecie. System edukacji w tym kraju wspiera jego osiągnięcia na polu innowacji i zaawansowanych technologii.

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ..., które można sobie wyobrazić na podstawie istniejących trendów. Za mało twardych danych A więc jak będą wyglądały świat i Polska w 2040 r.? Czytelnicy, którzy przekroczyli 50. rok życia, pamiętają(...) o koniecznych reformach, bez których Polska w 2040 r. zamiast być fajnym, prężnym krajem (może staruszków, ale za to mądrych i żwawych), będzie zaledwie obskuranckim zaściankiem, miejscem, z którego...

 • Polska i Izrael: Dwie transformacje, które wiele łączy

  Polska i Izrael to dwa kraje pod wieloma względami paradoksalnie bardzo do siebie podobne. Gospodarki obu przeszły transformację od zamkniętych i niemal peryferyjnych do uczestniczących w pełni w globalizacji. Izrael zaczął budować w pewnym momencie nowy model rozwoju, oparty na silnych podstawach. Fundamenty, które zbudowała Polska, nie są słabsze.