• Informacje na temat:

  polska armia zawodowa

Artykuły na temat: polska armia zawodowa
 • Sześć tysięcy nowych szeregowców w polskiej armii: Zarobią 2,5 tys. zł na rękę

  ...do 20 tys. żołnierzy, to ich liczba wynosi 10-12 tys. Jak podało radio RMF FM, wczoraj wizytując polskich żołnierzy w Afganistanie, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz stwierdził, że "Polska...

 • Szydło: Stawiamy na sprzęt dla armii produkowany w Polsce

  Stawiamy na to, by sprzęt dla polskiej armii produkowany był w Polsce; zapraszamy do Polski zagranicznych inwestorów, chcemy, by tu budowali nowoczesne firmy - mówiła w poniedziałek w zakładach PZL-Świdnik S.A. premier Beata Szydło.

 • Armia bezrobotnych po pięćdziesiątce

  Według badań GUS-u z listopada 2011 na polskim rynku pracy ma miejsce sytuacja bez precedensu: udział bezrobotnych 50+ w grupie zarejestrowanych w urzędach pracy jest większy niż bezrobotnych absolwentów.

 • MON szykuje plan szkolenia dla wszystkich rezerwistów

  Atmosfera zagrożenia już wpłynęła na zwiększenie nakładów z budżetu na obronność. Jak przekonuje ekspert, żeby dobrze wykorzystać te środki, trzeba zamiast poprzestać na armii zawodowej zwiększyć jej profesjonalizm. MON ma już plan na obowiązkowe 5-dniowe szkolenia dla wszystkich rezerwistów , którzy odbyli służbę zasadniczą.

 • Do pracy w Polsce bliżej z Nepalu niż z Szydłowca

  Polska jest jednym z krajów najsilniej przyciągających obcokrajowców do pracy. To bardzo dobrze, ale paradoks polega na tym, że nie przyciąga do niej ... Polaków. Łatwiej jest przyjmować imigrantów, niż aktywizować własnych obywateli.

 • Pupile z Obrony Terytorialnej. W Polsce istnieje podział na wojsko A i B?

  Nowszy sprzęt, lepsze wynagrodzenie i krótka droga do awansu. Wojsko zawodowe ma powody, by nie lubić Obrony Terytorialnej.

 • Roboty "idą" po naszą pracę. Polska wśród najbardziej zagrożonych państw

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Polska jest zagrożona w stosunkowo niewielkim stopniu. Nie jesteśmy bowiem innowacyjnym krajem i znajdujemy się daleko w tyle za światową technologiczną(...). Zdaniem autorów dokumentu Polska jest obok Węgier najbardziej zagrożonym automatyzacją pracy europejskim państwem. Ponad 36 proc. rynku zatrudnienia w tych krajach może zostać zastąpiona przez maszyny...

 • Tesco planuje likwidacje kolejnych 32 sklepów w Polsce. Sprzedaż niższa o 3 proc.

  Tesco planuje likwidację 32 sklepów w naszym kraju. Pracę może stracić nawet 1300 osób.

 • Mają władzę i pieniądze - pensje dyrektorów i polityków

  Ile zarabiają przedstawiciele ponad 150-tysięcznej armii polskich polityków, wyższych urzędników i dyrektorów zarządzających? Czy pensje mężczyzn rzeczywiście są znacznie wyższe niż kobiet, a sektor prywatny oferuje bardziej intratne posady niż publiczny? - na te pytania odpowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Od lipca br. za obszar finansów Grupy Hollywood, największej w Polsce sieci pralni przemysłowych, odpowiedzialny jest Pan Krzysztof Cetnar - doświadczony menedżer i finansista. Zastąpił on dr. Tomasza Mika, który do końca czerwca br. pełnił funkcję wiceprezesa ds. ekonomicznych, a obecnie podejmuje za granicą nowe wyzwania zawodowe w innym segmencie gospodarki.