• Informacje na temat:

  polska gospodarka

Artykuły na temat: polska gospodarka
 • Polska gospodarka wzywa biernych zawodowo

  ...lata. Średni odsetek biernych zawodowo w Unii Europejskiej wynosi 22 proc., a w Niemczech jedynie 17,9 proc. Gdzie Polska powyżej unijnej średniej Już dziś nasz kraj w niektórych grupach(...) wskazują, że gospodarka generuje silny popyt na pracowników bez wykształcenia wyższego, to liczba pracujących w tej grupie Polaków może się zwiększyć dzięki powrotowi biernych zawodowo na rynek  pracy...

 • "SZ": Ciemne chmury nad polską gospodarką

  Polska gospodarka i konsumpcja nadal rosną. Do czasu - ostrzega dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Obecny rząd odstrasza bowiem inwestorów i prowadzi do osłabienia złotego.

 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  Polska branża eventowa rośnie w siłę. Szacunkowy udział przemysłu spotkań w polskim PKB to ok. 1 proc. Wkład w gospodarkę szacuje się na ok. 26 mld zł i 171 tys. miejsc pracy. To rynek, który dynamicznie się rozwija i ma duży potencjał, również związany z przyciąganiem zagranicznych gości.

 • Polska gospodarka na 5+

  Wyższy od prognoz wzrost gospodarczy, konsumpcja prywatna powyżej oczekiwań i dobra koniunktura na rynku pracy - to zdaniem ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego kluczowe wydarzenia gospodarcze w mijającym 2018 roku. Dobrą sytuację potwierdzają również przedstawiciele firm, wśród których ponad 47 proc. deklaruje zwiększenie popytu na swoje usługi lub produkty, a niemal 18 proc. odczuło poprawę w dostępie do finansowania zewnętrznego.

 • Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

  Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych – a nie tylko inżynierów. Roboty tego (prędko) nie zmienią.

 • Polska gospodarka 2016 - zapraszamy do raportu specjalnego

  Co czeka Polskę w 2016 roku? Pytamy analityków, ekspertów i ekonomistów o główne czynniki wspierające wzrost gospodarczy, a także - główne ryzyka, które mogą spowolnić rozwój naszego kraju.

 • Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może mieć kłopoty

  Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może przestać się rozwijać. Zdaniem ekspertów, dotyczy to przede wszystkim takich branż jak budownictwo, rolnictwo, przetwórstwo, czy sfera usług.

 • Brak zaufania powoduje, że 47 proc. polskich przedsiębiorców rezygnuje z zawierania części umów - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Eksperci wskazują, że skutkuje to stratami dla gospodarki szacowanymi nawet na 281 mld zł.

 • Polska gospodarka potrzebuje coraz więcej imigrantów z różnych państw

  Obniżenie wieku emerytalnego staje się coraz większym problemem dla gospodarki, będziemy musieli coraz bardziej liczyć na cudzoziemców, którzy w Polsce podejmą pracę. W porównaniu z IV kwartałem 2016 r. liczba wolnych miejsc pracy była wyższa o 39,8 tys., czyli o 51,1 proc.

 • Dombrovskis: Polska gospodarka potrzebuje większego udziału inwestycji prywatnych

  Polska gospodarka potrzebuje większego udziału inwestycji prywatnych, by nadal rozwijać się dynamicznie - powiedział wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis.