• Informacje na temat:

  polska gospodarka

Artykuły na temat: polska gospodarka
 • Polska gospodarka wzywa biernych zawodowo

  ...lata. Średni odsetek biernych zawodowo w Unii Europejskiej wynosi 22 proc., a w Niemczech jedynie 17,9 proc. Gdzie Polska powyżej unijnej średniej Już dziś nasz kraj w niektórych grupach(...) wskazują, że gospodarka generuje silny popyt na pracowników bez wykształcenia wyższego, to liczba pracujących w tej grupie Polaków może się zwiększyć dzięki powrotowi biernych zawodowo na rynek pracy...

 • "SZ": Ciemne chmury nad polską gospodarką

  Polska gospodarka i konsumpcja nadal rosną. Do czasu - ostrzega dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Obecny rząd odstrasza bowiem inwestorów i prowadzi do osłabienia złotego.

 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  Polska branża eventowa rośnie w siłę. Szacunkowy udział przemysłu spotkań w polskim PKB to ok. 1 proc. Wkład w gospodarkę szacuje się na ok. 26 mld zł i 171 tys. miejsc pracy. To rynek, który dynamicznie się rozwija i ma duży potencjał, również związany z przyciąganiem zagranicznych gości.

 • Polska gospodarka 2016 - zapraszamy do raportu specjalnego

  Co czeka Polskę w 2016 roku? Pytamy analityków, ekspertów i ekonomistów o główne czynniki wspierające wzrost gospodarczy, a także - główne ryzyka, które mogą spowolnić rozwój naszego kraju.

 • Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

  Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych – a nie tylko inżynierów. Roboty tego (prędko) nie zmienią.

 • Brak zaufania powoduje, że 47 proc. polskich przedsiębiorców rezygnuje z zawierania części umów - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Eksperci wskazują, że skutkuje to stratami dla gospodarki szacowanymi nawet na 281 mld zł.

 • Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może mieć kłopoty

  Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może przestać się rozwijać. Zdaniem ekspertów, dotyczy to przede wszystkim takich branż jak budownictwo, rolnictwo, przetwórstwo, czy sfera usług.

 • Zaawansowanie naszej gospodarki maleje

  Polska jest 23. gospodarką świata pod względem wielkości PKB na osobę, 8. gospodarką Unii Europejskiej, ale jednocześnie, jeżeli popatrzymy na rankingi dotyczące konkurencyjności, czy innowacyjności, to tu jesteśmy już na 38. i 39. miejscu. Niestety zaawansowanie naszej gospodarki maleje - twierdzą eksperci.

 • Polska gospodarka potrzebuje coraz więcej imigrantów z różnych państw

  Obniżenie wieku emerytalnego staje się coraz większym problemem dla gospodarki, będziemy musieli coraz bardziej liczyć na cudzoziemców, którzy w Polsce podejmą pracę. W porównaniu z IV kwartałem 2016 r. liczba wolnych miejsc pracy była wyższa o 39,8 tys., czyli o 51,1 proc.

 • Dombrovskis: Polska gospodarka potrzebuje większego udziału inwestycji prywatnych

  Polska gospodarka potrzebuje większego udziału inwestycji prywatnych, by nadal rozwijać się dynamicznie - powiedział wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis.