• Informacje na temat:

  polska pkb za 2012

Artykuły na temat: polska pkb za 2012
 • Polska pozostaje liderem w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych

  Zdaniem inwestorów, Polska jest nadal najatrakcyjniejszym kierunkiem dla inwestycji w tej części Europy. Tak uważa aż 38 proc. ankietowanych w ramach 13. edycji raportu Atrakcyjność Inwestycyjna Europy przeprowadzonego przez firmę doradczą EY. To o 7 punktów procentowych więcej niż przed rokiem.

 • GUS podał słabe dane o PKB za III kwartał

  Nieoczekiwanie nawet dla sporej części pesymistycznie nastawionych ekonomistów, polska gospodarka w trzecim kwartale mocno wyhamowała. Według wstępnych wyliczeń GUS, tempo jej wzrostu wyniosło zaledwie 2,5 proc., choć spodziewano się zwyżki o 2,9 proc. To wynik najsłabszy od trzeciego kwartału 2013 r., gdy PKB wzrósł o 1,8 proc.

 • Zarobki w Polsce w ciągu 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej

  Ponad dziesięć lat temu na łamach portalu wynagrodzenia.pl (1) zastanawialiśmy się, jak integracja z Unią Europejską wpłynie na pensje mieszkańców naszego kraju. Nasi analitycy przewidywali wtedy, że wynagrodzenia będą rosły powyżej inflacji, przy czym ich dynamika nie będzie zbyt gwałtowna. Co więcej wskazali, że nie ma co liczyć na wzrost zarobków bez wzrostu PKB oraz spadku bezrobocia...

 • PKB w I kwartale 2018 r. wzrósł o 5,2 proc.

  Produkt Krajowy Brutto w I kwartale 2018 r. wzrósł o 5,2 proc. rok do roku - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To więcej niż GUS prognozował w niedawnym szacunku "flash" (5,1 proc.).

 • Roboty "idą" po naszą pracę. Polska wśród najbardziej zagrożonych państw

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Polska jest zagrożona w stosunkowo niewielkim stopniu. Nie jesteśmy bowiem innowacyjnym krajem i znajdujemy się daleko w tyle za światową technologiczną awangardą. Według raportu GUS-u "Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2012-2014", nakłady na badania i rozwój w Polsce wynoszą w przeliczeniu na jednego mieszkańca 90,3 euro. To niewiele...

 • Analitycy: Dobre prognozy dla Polski

  Przybywa niepokojących prognoz gospodarczych dla świata. Dobrze zapowiada się natomiast sytuacja w Polsce i Europie Środkowej.

 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  Europa stoi na krawędzi ponownego kryzysu. Jednak istnieją branże, w których emigranci wciąż mogą nieźle zarobić. Dowiedz się, gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 r.

 • Polska gospodarka w 2016 - podsumowanie w liczbach

  - Słabszy niż przed rokiem wzrost gospodarczy, wyższe przychody przedsiębiorstw niefinansowych, najniższe od 25 lat bezrobocie, najdroższy od 14 lat dolar - to niektóre z danych charakteryzujących stan naszej gospodarki na koniec 2016 r., zebrane przez Gerda Broker.

 • Polska znalazła się wśród krajów najbardziej dotkniętych zjawiskiem emigracji

  ...nie tylko na spadku stopy bezrobocia, ale również na 36-miliardowym wpływie do budżetu. W 2012 r. transfery pieniężne Polaków za granicą wynosiły ok. 1,4 proc. PKB (Tabela 2). Jednak według prognoz(...)?) podzielono kraje nowej Unii (przyjęte po 2004 r.) wg potencjału emigracyjnego przeliczanego jako zmiana procentowa liczby mieszkańców emigrujących w latach 2004 - 2012 (Tabela 1). Rumunia, Litwa, Łotwa...

 • PKB Polski w latach 2010-2015 wzrósł łącznie o 19,8 procent

  PKB Polski w latach 2010-2015 wzrósł łącznie o 19,8 proc. - wynika z piątkowego komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego. Urząd podał ponadto, że w zeszłym roku nominalny deficyt sektora finansów publicznych wyniósł 46 mld 666 mln zł.