• Informacje na temat:

  polska poziom życia

Artykuły na temat: polska poziom życia
 • Milion bezcennych Ukraińców w Polsce

  .... wakatów mielibyśmy milion. Na to polska gospodarka nie może sobie pozwolić . Warto dodać, że w ubiegłym roku Ukraińcy wydali u nas na zakupy i usługi ponad 7 mld zł. To dwa razy więcej, niż w 2012  roku(...) starych warunkach, ale wkrótce się to skończy - twierdzi Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Pracodawców RP. Duże potrzeby Eksperci są zgodni, że Polska potrzebuje pracowników zagranicznych...

 • Zmienia się unijna mapa biedy. Polska przegania południe Europy

  W 2014 roku powinniśmy doścignąć w poziomie życia Grecję i Portugalię. Do Hiszpanii jednak wciąż nam daleko.

 • Ranking talentów IMD: Polska pośrodku stawki

  Jak wynika z najnowszego raportu IMD World Talent. Nasz kraj ma niezły poziom edukacji oraz niskie koszty życia to nasze najmocniejsze atuty w walce o talenty. W ogólnym rankingu Polska zajęła 32 miejsce na 61 sklasyfikowanych państw. Niestety w obszarze szkoleń pracowników zajęliśmy dalekie, 42 miejsce a w obszarze umiejętności rozwijania i przyciągania talentów, ostatnią 61 pozycję.

 • Polska powiatowa zadowolona z życia! Na co wydaje 500 plus?

  Mieszkańcy małych miast i wsi są zadowoleni z życia w lokalnych społecznościach. Widzą poprawę infrastruktury z pieniędzy unijnych. Doceniają program 500 plus. Ale nie brakuje powodów do narzekania - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie SGB-Banku i banków spółdzielczych tego zrzeszenia.

 • Polacy częściej niż Europejczycy chcą pracować przynajmniej do 65. roku życia

  Zmiany na rynku pracy spowodowane starzeniem się społeczeństwa i rozwojem technologii będą widoczne już w ciągu najbliższej dekady. Wzrośnie poziom zatrudnienia osób starszych, a pracodawcy będą musieli dostosować warunki pracy do ich potrzeb – wynika z raportu firmy doradczej Deloitte „Voice of the Workforce in Europe”.

 • Z raportu Biblioteki Narodowej na temat stanu czytelnictwa za 2014 rok wynika, że 10 mln Polaków nie ma w domu ani jednej książki, a 6,2 mln żadnej nie przeczytało. Najchętniej po lekturę sięgają uczniowie i studenci. Od czytania stronią zaś emeryci, mieszkańcy wsi i osoby o niskich dochodach. Czytelnictwo wśród swoich klientów chce promować Biedronka, głównie poprzez rabaty na książkowe nowości czy konkursy dla twórców tekstów dla dzieci.

 • Zarobki i koszty życia w Danii

  ...obcokrajowców pracujących w Danii. Przyciągają ich pokaźne zarobki i wysoki poziom życia, a barierę językową pomagają pokonać opłacane przez pracodawców intensywne kursy językowe. Na koniec 2016 roku(...). Więcej zarabiają tylko mieszkańcy Luksemburga. Na przestrzeni ostatnich 16 lat wynagrodzenia w Danii powoli, ale systematycznie rosły, począwszy od poziomu 3890 euro. Wysokim poziomem zarobków wyróżnia...

 • Za 15-20 lat, czyli w ciągu jednego pokolenia, mamy realne szanse osiągnąć poziom życia porównywalny ze średnią unijną - przewiduje Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju w rozmowie z Forsal.pl. Jego zdaniem o wprowadzeniu euro nad Wisłą będzie można rozmawiać dopiero za 10 lat.

 • Bunt szczurów. Polacy nie chcą tracić życia na nadgodzinach za kiepskie wynagrodzenie

  Ubywa chętnych do wyścigu o lepszą posadę lub wyższą pensję. Praca wciąż jest ważna, ale przegrywa albo z rodziną, albo z chęcią wygodniejszego życia.

 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  Polska ma zbyt niski poziom inwestycji, zarówno na tle regionu, jak i krajów które dogoniły pod względem poziomu życia państwa rozwinięte (patrz również: Raport FOR "Następne 25 lat"). Wicepremier Morawiecki słusznie zwraca uwagę na potrzebę inwestycji i dalszej budowy kapitału krajowego, zamiast konsumpcji finansowanej długiem, w szczególności zagranicznym. Niestety rząd w ramach programu